...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Platige Image wykonało korekcję koloru w świątecznej reklamie World of Tanks z Arnoldem Schwarzeneggerem oraz Millą Jovovich

Święta to wyjątkowy okres także dla twórców z branży reklamowej. Czas, gdy można wyjść poza narzucone z góry ramy czasowe i puścić wodze fantazji. Kluczem do stworzenia opowieści, która podbije serca widzów jest oczywiście fabuła, czy jak mówią fachowcy storytelling. Napisanie scenariusza, dzięki któremu reklama pozostanie długo w naszej pamięci to dopiero połowa sukcesu. Dobry bożonarodzeniowy klip musi oddawać nastrój świąt już od pierwszego kadru. Za to, aby nakręcony materiał miał finalnie odpowiednio ciepłe i kojarzące się z domową, rodzinną atmosferą światło oraz barwy zadbało Platige Image.

 

Choć pomysł nakręcenia świątecznej reklamy World of Tanks – najpopularniejszej czołgowej strzelanki na świecie, wydawać by się mógł co najmniej trudnym, jego twórcom sztuka ta udała się. I to jak! W spocie przedstawiono historię chłopca, którego świąteczne plany nie idą tak jak tego oczekiwał. W chwili, gdy wszystko wskazuje na to, że na realizację swoich marzeń będzie musiał czekać długi rok, z pomocą przychodzą Arnold Schwarzenegger i Milla Jovovich. Czy i w jaki sposób uda im się sprawić, że bożonarodzeniowy prezent trafi w ręce dziecka, można się przekonać oglądając reklamę.

World of Tanks nie trzeba przedstawiać nikomu. To absolutny hit, w który codziennie grają miliony osób na całym świecie. Dość powiedzieć, że 21 stycznia 2013 r. gra zapisała się w księdze Guinnessa ustanawiając rekord w kategorii „Największa liczba graczy grających jednocześnie na pojedynczym serwerze”. Dzierży to trofeum do dziś.

Za finalny kształt klipu odpowiadała ekipa z Platige Image. Piotr Sasim – m.in. zdobywca tegorocznego złotego miecza KTR za korekcję koloru w teledysku Hani Rani i Dobrawy Czocher „Malasana” – tak mówi o swojej pracy. – Wykonanie kolor korekcji spotu reklamującego specjalne operacje świąteczne World of Tanks była prawdziwą frajdą. Dawała go już sama możliwość pracy nad nadaniem ostatecznego wyglądu legendom dużego ekranu: Schwarzeneggerowi i Jovovich – mówi.

Warto wspomnieć, że przy okazji tego projektu Platige Image miało okazję pracować z operatorem Mikołajem Sygudą – artystą młodego pokolenia, mającego na swoim koncie liczne nagrody oraz realizacje dla takich marek, jak HBO, Huawei, Ford, Zalando, czy Żywiec.

Obserwowanie przy pracy duetu Piotr-Mikołaj to czysta przyjemność. Po raz kolejny, poza samymi umiejętnościami, można było zauważyć ogromne zaangażowanie i pasję do zawodu u obu twórców. W przypadku tej korekcji koloru, gdzie Mikołaj i Piort współpracują już po raz kolejny, niezwykle istotne było zrozumienie i wspólne podejmowanie decyzji dla uzyskania najlepszego efektu końcowego. – mówi Krystyna Bisaga, postproducentka korekcji koloru w Platige Image.

Platige Image to studio produkcji i postprodukcji, które specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D
i efektach wizualnych na potrzeby filmu, rozrywki i reklamy. Produkuje masowe imprezy i realizuje design na potrzeby transmisji na żywo dla studiów telewizyjnych z użyciem technologii Vizrt. Jest szczególnie cenione za cinematiki tworzone dla znanych na całym świecie studiów produkujących gry wideo. Zespół składa się z ponad 250 profesjonalistów z branży kreacji: reżyserów, reżyserów kreatywnych, grafików, animatorów i producentów. Platige ma swoim koncie kilkaset nagród i wyróżnień; w ciągu ponad 25 lat działalności studio zostało uhonorowane licznymi nagrodami i wyróżnieniami, m.in. BAFTA, EFA, Goya i SIGGRAPH. Było również nominowane do Oscarów, Złotej Palmy Festiwalu Filmowego w Cannes oraz Złotego Lwa Festiwalu Filmowego
w Wenecji. Zobacz realizacje Platige Image na www.platige.com

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF