...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Poczta Polska podwyższa ceny świadczonych usług

Z powodu rosnącej inflacji i drożyzny państwowy usługodawca pocztowy — Poczta Polska podnosi ceny swoich przesyłek.

Jak informuje Poczta Polska, nowy cennik zostanie wprowadzony 1 stycznia 2022 roku.  Znajdą się w nim podwyższone ceny za określone paczki i listy. Wszystko z powodu  inflacji.

Podwyżki za listy w różnych formatach

Wzrost cen dotyczy tylko wybranych form przesyłek w obrocie krajowym, które sięgają zakresu od 2 do 11 procent. Oznacza to, że konsumenci nie odczują zbytnio dużych zmian w sektorze usługowym poczty. Przykładowo cena listów niezarejestrowanych (niepoleconych) ekonomicznych w formatach S i M wzrośnie o 30 groszy. Z kolei Przesyłka polecona priorytetowa w formacie S zdrożeje o 10 groszy, a w rozmiarze M – 30 groszy.

Warto podkreślić, że dla statystycznego Polaka, który wysyła coraz mniej listów, będzie to oznaczało dodatkowy wydatek rzędu kilku złotych w skali całego roku. Dla Poczty Polskiej nawet niewielka korekta cen świadczonych usług to dodatkowy wzrost przychodu, który umożliwi uruchamianie nowych placówek pocztowych, jak i utrzymanie tych rzadziej odwiedzanych przez klientów, zlokalizowanych na terenach wiejskich.

Z pewnością Poczta Polska wykorzysta obecną sytuację na rynku, by zwiększyć obroty spółki i polepszy jakość swoich usług. Jednak czy to pomoże Poczcie Polskiej w konkurowaniu z większymi spółkami prywatnymi, tj.: InPost? Tego dowiemy się wkrótce po wprowadzeniu nowego cennika.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF