...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wielkie plany GDDKiA – powstanie 100 obwodnic

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pracuje nad wielką inwestycją. W ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic znajdują się 172 zadania, z których ma powstać 2600 km dróg krajowych.

Polskie drogi to niejednokrotnie utrapieniem kierowców. Apelują oni do urzędników Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o usprawnienie określonych odcinków dróg i obwodnic. Teraz ma to się zmienić dzięki wielkiej inwestycji realizowanej przez GDDKiA.

Jak informują urzędnicy — w Programie Budowy Dróg Krajowych i Autostrad (PBDKiA) jest na etapie przygotowania 87 zadań o łącznej długości blisko 1900 km.

Dodatkowo projekt zakłada także powstanie 100 obwodnic (PB100), a już teraz realizowanych jest 85 odcinków obwodnic o łącznej długości ok. 739 km. Z udostępnionych przez resort danych wynika, że obecnie w Programie Budowy Dróg Krajowych realizowane są 103 zadania o długości 1387,5 km, a w etapie przetargu jest 20 zadań o długości 273,8 km.

Jak informują urzędnicy resortu — w Programie Budowy 100 obwodnic jest realizowanych 14 zadań o długości 109,7 km, a na etapie przetargu jest jedno zadanie o długości 5,9 km. Co ciekawe, wyjawiono, że w przygotowaniu są również zadania, jakie GDDKiA będzie realizować do 2024 roku w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Program ma obejmować budowę: chodników, nowoczesnych przejść dla pieszych czy doświetlenie istniejących i sygnalizacje świetlne.

Niestety, Generalna Dyrekcja nie zdradziła jaki koszt obejmuje inwestycja. Pozostaje tylko cierpliwie czekać na dalsze publikacje na temat powyższych programów.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF