...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polacy przestali się interesować randkami. Zamiast tego poszli w rozgrywki online w kasynach

randki vs. kasyna

W ciągu ubiegłego roku o 12% spadło zainteresowanie randkami, co jest oczywiste z uwagi na ograniczenie możliwości wychodzenia z domu czy spotkań na mieście. Interesujące jest jednak to, że jednocześnie o 15% wzrosło zainteresowanie graniem w kasynach online.Eksperci Polskiej Agencji Ratingowej Internetowych Kasyn zebrali dane, które wskazują na to, że w niektórych regionach z uwagi na pandemię zrezygnowaliśmy z miłości, a wybraliśmy ryzyko i atmosferę kasyna¹.

W marcu 2021 roku ponad 126 tysięcy użytkowników w Polsce zainstalowało na swoim smartfonie jedną z dziesięciu najpopularniejszych aplikacji do randek online. 34 tysiące pobrań odnotowało Badoo, zaraz za nią uplasował się Tinder z 33 tysiącami. Kolejne aplikacje są znacznie w tyle – na trzeciej pozycji znajduje się LUV z o połowę mniejszą liczbą pobrań niż którakolwiek z pierwszych dwóch propozycji do randkowania w sieci2.

W ubiegłym roku popularnością cieszyły się również strony do znajdowania swojej sympatii – najpopularniejsze witryny zostały odwiedzone od 82 do 577 miliona razy przez nawet 1,2 milionów użytkowników3.

Mazowieckie (63%), lubelskie (63%), małopolskie (60%), świętokrzyskie (58%), wielkopolskie (57%) – to regiony, gdzie w ubiegłym roku utrzymywało się największe zainteresowanie randkami. Mimo braku możliwości spotkania na mieście, można przypuszczać, że młodzi zakochani chętnie korzystali z przejściowego okresu otwarcia galerii handlowych czy możliwości związanych z samodzielnym mieszkaniem. Do dyspozycji randkujących przez większość czasu pozostawały również liczne miejsca na łonie natury, takie jak: lasy, odległe zakątki plaż czy szlaki górskie.

województwo lubelskie randki vs. kasyna województwo podlaskie randki vs. kasyna

 

 

 

 

Wykresy dla woj. lubelskiego oraz woj. podlaskiego pokazujące relację liczby wyszukiwań randek (kolor niebieski) do kasyn (czerwony)

Konserwatywne randki

Warto zauważyć, że województwa, w których zainteresowanie randkami było zdecydowanie wyższe niż zastrzyk adrenaliny z kasyna, to jednocześnie regiony uznawane za konserwatywne w kontekście ostatnich wyborów prezydenckich.

Jeden z członków Polskiej Agencji Ratingowej Internetowych Kasyn

Lista najczęściej randkujących miast już wygląda nieco inaczej w porównaniu z najbardziej rozkochanymi województwami. Miłości najczęściej poszukiwano w: Częstochowie (70%), Lublinie (67%), Rzeszowie (66%), Krakowie (64%) czy Sosnowcu (63%). Co ciekawe, mimo otwartości mieszkańców Zagłębia na miłość, w sąsiednich Katowicach już prężnie rozwijało się zainteresowanie hazardem.

Liberalny hazard

W regionach Polski, gdzie w ostatnich wyborach padło więcej głosów na liberalniejsze opcje, adrenalina związana z randkami została zastąpiona jej odpowiednikiem płynącym z rozgrywki hazardowej. Mowa przede wszystkim o lubuskim (62%), zachodniopomorskim (57%), dolnośląskim (52%), warmińsko-mazurskim (54%) i podlaskim (51%). Co ciekawe, wszystkie te województwa leżą przy polskiej granicy, wschodniej lub zachodniej.

Szczecin zainteresowanie randkami i hazardem
W Szczecinie, jako jedynym polskim mieście, zainteresowanie randkami oraz hazardem było równomiernie rozłożone.

W kontekście podziału na miasta, w hazardzie obok już wspomnianych Katowic (47%) przodowały takie ośrodki, jak: Szczecin (50%), Olsztyn (40%), Bydgoszcz (45%) i Radom (46%).

Jak widać, z pandemią i niespodziewanym czasem wolnym radziliśmy sobie na różne sposoby. Zarówno podczas randki, jak i wizyty w kasynie internetowym możemy doświadczyć zastrzyku emocji i adrenaliny. Oczywiście, obie aktywności wiążą się z różnym zestawem ograniczeń i obowiązków.

Członek zespołu PARIK

Najpopularniejsze witryny hazardowe już w marcu 2020 roku odnotowywały od 10 do 68 milionów odsłon generowanych przez od 400 tys. do 3,7 milionów użytkowników4.

Perspektywy na przyszłość

Jak donosi niemiecki dziennik „Die Welt”, żaden inny większy kraj Unii Europejskiej nie ma tak sprawnego tempa szczepień przeciw COVID-19 jak Polska i nie włączył od początku do akcji szczepień lekarzy pierwszego kontaktu. Już teraz tempo wynosi 10,8 dawek na 100 mieszkańców. Pod tym względem wyprzedzamy nawet Hiszpanię5.

Wyzwaniem pozostaje jednak zareagowanie na mutacje koronawirusa, które już teraz pojawiają się w różnych krajach i z reguły są odporne na wynalezione do tej pory szczepionki. Można więc się spodziewać, że walka z pandemią potrwa jeszcze długo, co z kolei przełoży się na utrzymanie zainteresowania aktywnościami w sieci, szczególnie w obliczu powrotu do poprzedniego poziomu restrykcji.

O Państwowej Agencji Ratingowej Internetowych Kasyn:

PARIK jest nowo powstałą niezależną agencją, która analizuje rynek kasyn od strony wewnętrznej, weryfikując wszelkie opinie graczy na forach internetowych oraz sprawdzając licencje kasyn. Zespół PARIK zajmuje się również badaniem i wyszukiwaniem nowo dostępnych kasyn online dla polskich graczy, analizując zasoby, bezpieczeństwo oraz ich dostępne oferty.

Dane zaprezentowane w materiale zostały opracowane przez zespół Polskiej Agencji Ratingowej Internetowych Kasyn na bazie statystyk z Google Trends, porównujących wyszukiwania dla słów kluczowych „tinder” oraz „kasyno”. Dane zebrano za 2020 rok.
https://appmagic.rocks/
https://interaktywnie.com/biznes/newsy/raporty-i-badania/serwisy-randkowe-ranking-portali-na-ktorych-najczesciej-umawiaja-sie-polacy-badanie-259759
4  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bukmacherzy-online-serwisy-ruch-zmalal-o-70-proc-sts-pl-przed-stronami-lvbet-i-fortuny
5  https://www.dw.com/pl/die-welt-polska-szczepi-szybciej-ni%C5%BC-niemcy/a-56871357


Źródło: PARIK 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF