...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polish-Ukrainian Startup Bridge rusza z nową inicjatywą dla startupów z Ukrainy

Polish-Ukrainian Startup Bridge otworzył nabór startupów do nowej inicjatywy pt. “PUSB for #techfugees”. Ukraińskie projekty zainteresowane tymczasową relokacją do Polski mogą otrzymać m.in. pomoc finansową, dostęp do przestrzeni coworkingowej w Warszawie czy też wsparcie w znalezieniu potencjalnych inwestorów. Do udziału zapraszają przedsiębiorców na wczesnych etapach rozwoju (pre-seed lub seed), dla których dostęp do polskiego rynku może być kluczową szansą na rozwój w obliczu wojny. Rekrutacja trwa do 6 czerwca 2022 pod linkiem. Uczestnictwo w inicjatywie jest bezpłatne.

Celem Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) jest identyfikacja najlepszych pomysłów biznesowych, a następnie ich akceleracja w trakcie szkoleń prowadzonych przez doświadczonych ekspertów z Polski. Dodatkowo młodym przedsiębiorcom zza wschodniej granicy projekt ułatwia nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami funduszy Venture Capital. Projekt prowadzony przez Fundację Fundusz Współpracy we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej finansowany jest z programu Polska pomoc Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Działalność w czasie wojny

Dla nas, jak dla wielu, wojna w Ukrainie stała się poważnym wyzwaniem, które doprowadziło do zmian w działalności PUSB. Od pierwszych dni zaczęliśmy otrzymywać prośby o pomoc od startupów, które były już zaangażowane w nasz projekt lub dopiero planowały dołączyć do nas w tym roku. To pozwoliło nam dokładnie zrozumieć, czego oni potrzebują i jakiego wsparcia możemy im udzielić. Wtedy zrodził się pomysł na realizację PUSB for #techfugees. Mamy nadzieję, że udział w inicjatywie pomoże ukraińskim założycielom stanąć na nogi i wesprzeć swój kraj w odbudowie już w niedługiej przyszłości.

Łukasz Wawak, kierownik projektu Polish-Ukrainian Startup Bridge

Nowa inicjatywa projektu – PUSB for #techfugees – skupia się na startupach we wczesnych fazach rozwoju (na tzw. etapie pre-seed i seed), które chcą i mają możliwość tymczasowej relokacji z Ukrainy do Polski lub już to zrobiły. Wśród wszystkich chętnych w czerwcu organizatorzy wybiorą 15 zespołów. Przy ocenie zgłoszeń największą uwagę zwracać będą na wpływ na odbudowę Ukrainy, skalowalność biznesu oraz potencjał do rozwoju na rynku polskim.

Wybrani uczestnicy otrzymają między innymi pomoc finansową w wysokości do 10 000 zł na usługi mentoringowe, zakup towarów i usług potrzebnych do kontynuowania ich działalności. Dodatkowo założyciele będą mieli dostęp do przestrzeni coworkingowej w Warszawie, pomoc w rejestracji firmy w Polsce, możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez ekspertów z branży startupowej i nie tylko. Pod koniec 2022 roku odbędzie się Demo Day – wydarzenie, podczas którego startupy z Ukrainy zaprezentują swoje pomysły przed gronem polskich inwestorom i innowatorów.

Rekrutacja do projektu trwa do 6 czerwca 2022 r. i odbywa się przez formularz rejestracyjny dostępny pod adresem.
Więcej o Polish-Ukrainian Startup Bridge: www.startupbridge.eu.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF