...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wstęp do Impact’22. Jaki wpływ na globalizację ma wojna na Ukrainie?

Impact '22 za nami. Wydarzenie, które porusza ważne kwestie w tematach gospodarki, polityki, ale także kultury i biznesu.

Spotkanie zostało otwarte mocnym wystąpieniem Yuvala Harariego, który wypowiedział się o obecnej sytuacji politycznej na świecie.

W pamięć zapadły mi dwie wypowiedzi Yuvala. Pierwsza, kiedy nazwał prezydenta Ukrainy – Wołodomyra Zełenskiego – pozytywnym nacjonalistą. Prezydent Ukrainy pokazuje nam co to znaczy być narodowcem i jak zrzeszyć wokół siebie wszystkich obywateli. Harari wskazał też w jaki sposób oddalamy się od globalizacji. Z racji na to co robi teraz Rosja, jeśli ten kraj osiągnie swój cel, to będzie zielone światło dla innych państw by stać się bardziej agresywnym.

Harari swoją argumentację poparł słowami, że w globalizacji nie chodzi o to żebyśmy byli tacy sami. A o to, żebyśmy się dogadali. 

Wojciech Krzemień, BRIEF

Dla mnie ważny był też o fragment o słowach nt. pozytywnego aspektu obecnych czasów. Według Yuvala przyszłość jest bardzo ciekawa i znajdujemy się obecnie w najlepszych czasach. A to ze względu na to ile pieniędzy idzie na edukację i health-care. Przez setki lat wydawano głównie na zbrojenie się. Nie myślano o społeczeństwie, a o rozwoju i imperializacji. 

Agata Kiszluk-Krzemień, BRIEF

Wojciech Krzemień był również prowadzącym dwóch paneli dyskusyjnych.

Pierwszy panel będzie na temat gamingu. Chciałbym postawić tezę, że gaming nie jest już tylko rozrywką przyszłości, a teraźniejszości. Zobaczymy odpowiedź publiczności. Ważnym aspketem rozmowy będzie sama publika, ponieważ 90% społeczeństwa gra w gry. Poruszymy też temat marketingu, o tym jak docierać do środowiska graczy. 

Drugie wystąpienie dotyczy employer brandingu. Rozmowa odbędzie się z prezesem Wyborowa Pernod Ricard Andrzejem Szumowskim. Przedyskutujemy jak wygląda obecnie proces rekrutacyjny i z jakimi mierzą się wyzwaniami w tym dynamicznie zmieniającym się świecie.

Wojciech Krzemień 

Na Impact’22 mieliśmy również przyjemność porozmawiać z inspirującymi gośćmi: Stefanem Batorym, Marcinem Bruszewskim oraz Mateuszem Matysiakiem. Rozmowy z nimi pojawią się już niedługo.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF