...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Polski start-up z pierwszym takim urządzeniem na rynku. Pomoc w walce z cukrzycą

GlucoStation

GlucoActive, czyli polski startup, który chce już niedługo wprowadzić swoją innowację na rynek. GlucoStation pozwoli na badanie cukrzycy w warunkach domowych.

Pacjent do tej pory mógł skorzystać tylko z inwazyjnych metod pomiaru. Polegały one np. na nakłuciu palca i pobrania próbki krwi. GlucoStation to pierwszy na świecie przebadany klinicznie glukometr bezinwazyjny. Niewielkie, stacjonarne urządzenie będzie monitorować stężenie glukozy we krwi. Jedyne co trzeba zrobić to przyłożyć rękę do urządzenia. Zaawansowane systemy optyczne ustalą poziom cukru.

Produkt ma trafić do sprzedaży jeszcze w 2022 roku.

Naszym celem jest demokratyzacja technologii bezinwazyjnego pomiaru glukozy. Chcemy wprowadzić na rynek pierwsze na świecie certyfikowane medycznie urządzenie tego typu. Zakładamy, że GlucoStation w detalu kosztować będzie nie więcej niż 1000 euro, a raz zakupiony glukometr będzie mógł być wykorzystywany przez lata

Robert Stachurski, prezes GlucoActive

Adam Daniluk