...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Pożar serwerowni OVH w Strasburgu. Utrudnienia także w polskim internecie

Pożar OVH

W nocy z 9 na 10 marca doszło do pożaru serwerowni OVH w Strasburgu. Ogień zdołał pochłonąć serwery w bloku SBG2, a blok SBG1 został częściowo uszkodzony. Pozostałe dwa bloki zostały wyłączone w ramach prewencji, może to oddziaływać na funkcjonowanie wielu polskich serwisów z hostingiem w OVH.

Od rana internet zalewa informacja o pożarze serwerowni OVH w Strasburgu. Chmurowy gigant hostuje wiele serwisów w Polsce i Europie. Pierwszy o awarii poinformował sam założyciel OVH – Octave Klaba za pośrednictwem Twittera, ostrzegając, aby klienci wdrożyli plany awaryjne odzyskiwania danych.

Źródło: Twitter

Klaba informuje również, że w pożarze nikt nie ucierpiał. Konsekwencją pożaru są jednak problemy z utratą danych oraz z funkcjonowaniem serwisów internetowych, w tym także tych działających w Polsce.

Wśród serwisów które ucierpiały w wyniku awarii znajdują się m.in. BaseLinker, system obsługujący zakupy e-commerce z którego korzystają również sprzedawcy Allegro, MMARocks.pl czy sklep Bonito.pl.

O sytuacji sprzedawców serwisu Allegro napisał za pośrednictwem Twittera Marcin Gruszka:

Odpowiadając wprost @Allegro_Group nie czuje żadnego problemu. Cześć z naszych sprzedających korzysta z zewnętrznego narzędzia Baselinker i tam faktycznie jest problem. Pomagamy naszym sprzedawcom aby skutki tej zewnętrznej awarii ich nie dotknęły.

Informacje na temat całego zdarzenia oraz bieżące informacje, publikuje Octave Klaba za pośrednictwem Twittera: https://twitter.com/olesovhcom

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF