...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Publicis Groupe i TikTok nawiązały współpracę, aby zaoferować markom rozwiązania Community Commerce

Tiktok

TikTok nawiązał globalne partnerstwo z Publicis Groupe, aby pomóc markom skutecznie korzystać z pojawiających się trendów zakupowych na platformie. Publicis jest pierwszą globalną grupą agencyjną współpracującą z TikTokiem w celu zapewnienia markom i marketerom rozwiązań handlowych oraz niezbędnej wiedzy w zakresie Community Commerce.

Trendy zakupowe na TikToku ewoluują niemal każdego dnia, a dzięki współpracy z Publicis Groupe możliwe będzie jeszcze lepsze ich zrozumienie. W ramach partnerstwa klienci Publicis zyskają dostęp do wiedzy, wspartej badaniami WARC, oraz najlepszych praktyk dotyczących Community Commerce – połączenia społeczności, rozrywki i zakupów, które sprawia, że odkrywanie produktów na TikToku jest zupełnie wyjątkowe.

Klienci Publicis zostaną wybrani do udziału w TikTok „Community Commerce Sprint”, kilkutygodniowym programie, który ma na celu przygotowanie marek do tworzenia skutecznych kampanii sprzedażowych na TikToku, jeszcze przed świętami.

TikTok dynamicznie wkroczył do świata wirtualnej rozrywki, a jego duża rola w ewolucji wzorców zakupowych i tworzeniu natychmiastowej fali popytu przykuła naszą uwagę. Na styku treści i handlu istnieją niewiarygodne możliwości, zwłaszcza gdy są one poparte poczuciem wspólnoty i autentyczności, które rozwijają się organicznie na TikToku. Cieszymy się, że możemy współpracować z TikTokiem, aby stać się liderem w dziedzinie Community Commerce, oferując unikalny pakiet możliwości klientom Publicis na całym świecie.

Helen Lin, Chief Digital Officer w Publicis Groupe

Społeczność TikToka zmienia sposób odkrywania nowych produktów i dokonywania zakupów. Jednym z przykładów Community Commerce na platformie jest hashtag #TikTokMadeMeBuyIt, który prezentuje produkty odkryte przez społeczność na TikToku i do tej pory wygenerował ponad 3,8 miliarda wyświetleń.
Dzięki współpracy z Publicis możliwe będzie poznanie i lepsze zrozumienie tego, co napędza Community Commerce na TikToku, dzięki czemu marki zyskają narzędzia i zasoby do zwiększania sprzedaży poprzez proaktywne i celowe angażowanie się w działania społeczności.

Wielokrotnie przekonywaliśmy się, że społeczność TikToka ma nieporównywalną zdolność do wiralowego wzbudzania zainteresowania produktem, z niemal natychmiastowym efektem sprzedażowym. Dzięki współpracy z globalną, silną firmą w dziedzinie handlu i mediów, jaką jest Publicis Groupe, współtworzymy zasoby dla marek, które pomogą im lepiej zrozumieć i wykorzystać niesamowity potencjał dla sprzedaży, który rozwija się na TikToku.

Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej


Źródło: Tiktok

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF