...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

#RatujmyPolskieMiejscaPracy kampania społeczna ZPPHiU

#ratujmypolskiemiejscapracy

Wystartowała zainicjowana przez Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług kampania społeczna #RatujmyPolskieMiejscaPracy. Jej misją jest zwrócenie uwagi na palący problem dotyczący setek tysięcy osób, którym w obliczu pandemii grozi utrata miejsc pracy, a tym samym środków do życia i możliwości podstawowego funkcjonowania.

Dostrzegając tę dramatyczną perspektywę polscy pracodawcy zwarli szyki w ramach ZPPHiU i od ponad miesiąca apelują o natychmiastowe wsparcie ze strony Państwa. Związek konsoliduje wysiłki właścicieli polskich firm stawiając za najważniejszy cel wypracowanie rozwiązań legislacyjnych. Wszystko po to, by ratować polskie firmy, a tym samym zapewnić bezpieczną przyszłość setkom tysięcy rodzin w całym kraju.

Film to nasz wspólny głos, wyraz troski ludzi na wszystkich szczeblach i o przeróżnych profesjach, których za chwilę dotknie fala zwolnień wynikających z bankructw polskich firm handlowych i usługowych. Oprócz naszych związkowych starań na najwyższym szczeblu nadal pracujemy nad rozwiązaniami dotyczącymi naszej wspólnej przyszłości, chcieliśmy wyrazić głośno nasze obawy, ale też nadzieje, że solidarne działanie jeszcze może pomóc. Stąd pomysł na film, który zobaczą wszyscy Polacy, których tak bardzo ten temat dotyczy.

Zarząd ZPPHiU

Film dostępny jest na stronie Związku, na YouTube pod hasztagiem #RatujmyPolskieMiejscaPracy oraz na kanałach społecznościowych firm zrzeszonych.

Po zamknięciu swoich sklepów w związku z wprowadzeniem zagrożenia epidemicznego polskie firmy, z długoletnią tradycją, stanęły w obliczu katastrofy. Praktycznie z dnia na dzień utraciły one zdolność dalszego funkcjonowania. Taka sytuacja w krótkiej perspektywie wiąże się z drastycznym spadkiem przychodów oraz trudnościami w pokrywaniu wszystkich zobowiązań. Niesie również za sobą ryzyko upadłości, a tym samym zniknięcia setek tysięcy miejsc pracy, a także braku zamówień dla kolejnych tysięcy podwykonawców i innych firm współpracujących. ZPPHiU wypracował postulaty, o które walczy, w obecnej sytuacji konieczne jest bowiem natychmiastowe wsparcie ze strony państwa polskiego.


Źródło: informacja prasowa ZPPHiU

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF