...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Revolut otrzymał kolejną licencją bankową, tym razem w Ameryce Północnej, trwają prace nad uruchomieniem oferty w Meksyku

Krajowa Komisja Bankowości i Papierów Wartościowych w Meksyku (CNBV) udzieliła Revolut zgody na prowadzenie działalności jako instytucja bankowa. Revolut rozpoczął proces przygotowań do uruchomienia działalności bankowej w Meksyku, a zainteresowani użytkownicy mogą zapisać się na listę oczekujących. Miliony meksykańskich konsumentów będą mogły skorzystać z oferty produktowej Revolut, takiej jak natychmiastowe i bezpłatne przelewy międzynarodowe. Jednocześnie, po pomyślnym udostępnieniu oferty w Brazylii w czerwcu 2023 r., Revolut kontynuuje inwestycje związane z ekspansją w Ameryce Łacińskiej. Krajowa Komisja Bankowości i Papierów Wartościowych w Meksyku (CNBV) udzieliła Revolut zgody na prowadzenie działalności jako instytucja bankowa. Revolut rozpoczął proces przygotowań do uruchomienia działalności bankowej w Meksyku, a zainteresowani użytkownicy mogą zapisać się na listę oczekujących. Miliony meksykańskich konsumentów będą mogły skorzystać z oferty produktowej Revolut, takiej jak natychmiastowe i bezpłatne przelewy międzynarodowe. Jednocześnie, po pomyślnym udostępnieniu oferty w Brazylii w czerwcu 2023 r., Revolut kontynuuje inwestycje związane z ekspansją w Ameryce Łacińskiej. Revolut, globalna aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 40 milionów klientów na świecie, świętuje ważny kamień milowy w ramach swojej ekspansji międzynarodowej. Firma otrzymała dziś oficjalnie kolejną licencją bankową, tym razem w Ameryce Północnej i przyspieszyła prace nad uruchomieniem działalności bankowej w Meksyku.

Krajowa Komisja Bankowości i Papierów Wartościowych w Meksyku (CNBV) udzieliła Revolut zgody na prowadzenie działalności jako instytucja bankowa (Multiple Banking Institution). Licencja pozwoli Revolut na oferowanie szerokiego portfela produktów i usług konsumentom w Meksyku. Revolut jest wdzięczny władzom Meksyku, w szczególności CNBV, Banco de México, Ministerstwu Finansów i Kredytu Publicznego, za wsparcie na każdym etapie procesu aplikowania o licencję.

Do Revolut Bank México dołączył światowej klasy lokalny zespół. Obecnie trwają przygotowania do audytu, który przeprowadzą lokalni regulatorzy. To warunek konieczny, by rozpocząć działalność jako nowy bank na meksykańskim rynku. Konsumenci, którzy chcą jako pierwsi uzyskać dostęp do produktów i usług Revolut Bank México, mogą zarejestrować się na liście oczekujących na stronie www.revolut.mx.

Misją Revolut jest demokratyzowanie usług finansowych. Obecnie umożliwia natychmiastowe i bezpłatne przekazy międzynarodowe (wśród klientów) w 41 krajach. Jest to jedna z kluczowych usług, które firma chce oferować na rynku meksykańskim. Przyniesie ona wartość zarówno dla użytkowników w kraju, jak i poza nim. Przykładowo, według danych Banco de México, w 2023 roku z USA do Meksyku przepłynęło ponad 63 miliardów dolarów. Gdy tylko Revolut rozpocznie działalność w Meksyku, klienci po obu stronach granicy będą mogli dokonywać bezpłatnych i natychmiastowych przekazów pieniężnych. Revolut ma nadzieję, żę ułatwi to codzienne sprawy finansowe milionom ludzi.

Nowa licencja stanowi ważny krok w kierunku ekspansji Revolut w Ameryce Północnej i Południowej, co jest jednym z kluczowych celów firmy. W czerwcu ubiegłego roku Revolut ogłosił premierę swojej aplikacji i udostępnił ofertę w Brazylii. Dziś, niespełna rok później, otrzymał licencję w Meksyku umacniając swoją pozycję jako dynamicznie rosnący usługodawca finansowy w Ameryce Łacińskiej.


„Jesteśmy bardzo dumni z licencji bankowej otrzymanej od władz Meksyku. Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej udostępnieniu w Meksyku innowacji finansowych, z których korzysta już ponad 40 milionów naszych klientów na świecie. Już niebawem powstanie w Meksyku cyfrowy bank oferujący doskonałe doświadczenie użytkownika i pełen zakres usług w jednej mobilnej aplikacji” – powiedział Juan Miguel Guerra, General Director Revolut w Meksyku.

„To, na co szczególnie czekamy, to możliwość udostępnienia natychmiastowych i bezpłatnych przelewów pomiędzy Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi i 40 innymi krajami. Będzie to miało bezpośredni wpływ na życie milionów ludzi w Meksyku i na kontynencie” – dodał Juan Miguel Guerra.

* * *
Revolut – jedna aplikacja, do wszystkich spraw finansowych
Revolut to globalna aplikacja finansowa, która pomaga ludziom uzyskać więcej korzyści z posiadanych pieniędzy. W 2015 roku Revolut zaoferował w Londynie usługę wymiany walut. Dziś ponad 40 milionów klientów na świecie korzysta z dziesiątek innowacyjnych produktów Revolut realizując ponad 500 milionów transakcji miesięcznie.

Dzięki kontom detalicznym i firmowym Revolut pomaga klientom poprawić kondycję finansową, zwiększyć kontrolę nad pieniędzmi i współdzielić transakcje z ludźmi na całym świecie. Więcej informacji na stronie: www.revolut.com/pl-PL/

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF