...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rok w strefie +Jeden

W grudniu mija rok od chwili powstania Przestrzeni Pracy Wspólnej +Jeden. Projekt prowadzony w miejskim biurowcu przy ul. Za Bramką zdobył w tym czasie szerokie grono użytkowników i przyczynił się do rozwoju wielu biznesowych przedsięwzięć.

– Rok działalności +Jeden pokazał jak bardzo potrzebne było stworzenie takiego miejsca i jak wielką cieszy się popularnością. Chcemy, aby przestrzeń stała się platformą współpracy dla lokalnego biznesu, ale również była miejscem krzewienia przedsiębiorczości, z której znany jest Poznań – mówi Jędrzej Solarski, z-ca prezydenta Poznania.

Przestrzeń Pracy Wspólnej to miejsce działalności, spotkań i wymiany doświadczeń. Jest także jednym z elementów programu Startup Poznań. Coworking +Jeden to kolejny krok w procesie wspierania lokalnych pomysłodawców, przedsiębiorców i firm działających m.in. w branży nowych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań.

– Różnorodność działań Zespołu +JEDEN otwiera nowe możliwości rozwoju zarówno przed dojrzałym, jak i początkującym przedsiębiorcą. Jestem głęboko przekonany, że Przestrzeń Pracy Wspólnej na trwałe zagościła na biznesowej mapie Poznania – podkreśla Grzegorz Michalski, Prezes WCWI.

W ciągu pierwszego roku swej działalności +Jeden stało się miejscem pracy dla około 3700 osób. Były to osoby związane głównie z branżą IT, ale także architekci, studenci, licealiści.  W przestrzeni odbyły się także 64 wydarzenia takie jak m.in. Startup Poznań, Hive61, Geek Girls Carrots, Agile Poznań, WordPress WordUP Poznań, Rails Girls. Udział wzięło w nich prawie 3500 osób. Wydarzenia pod patronatem +JEDEN miały charakter otwarty i bezpłatny. Do grona partnerów przestrzeni zaliczyć można m.in. Microsoft oraz Allegro. Dzięki współpracy z tymi markami w +Jeden odbyły się takie wydarzenia jak Allegro Tech Talks czy regionalny finał konkursu Imagine Cup.

– +Jeden to nie tylko doskonałe miejsce na spotkania biznesowe i miejsce wydarzeń sceny startupowej w centrum miasta, ale także doskonałe miejsce pracy dostępne za darmo, co jest istotne dla początkujących przedsiębiorców. Z chęcią organizuję tu warsztaty dla moich klientów oraz meetupy, podczas których dzielimy się wiedzą. Z tego co wiem udało mi się już kilka osób przyciągnąć do +Jeden i podobnie jak ja, są zadowoleni ze wsparcia i uprzejmości tutejszego zespołu – podkreśla coworker Bartek Janowicz.

W przestrzeni istnieje także możliwość uzyskania kompleksowej informacji dotyczącej założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Pomoc skierowana jest również do obcokrajowców. Ze wsparcia skorzystało ponad 100 cudzoziemców.

– Jednym z głównych celów istnienia Przestrzeni Pracy Wspólnej jest wparcie, głównie merytoryczne, użytkowników. W związku z tym w +Jeden obecnych jest na stałe dwóch pracowników Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz odpowiadają za program wydarzeń – wyjaśnia Joanna Jajus, dyrektor WDGiR. Podkreśla także, że od lat współprauje z Migrant Info Point. Dzięki tej inicjatywie obcokrajowcy, którzy mają zamiar prowadzić biznes w Polsce mają miejsce, gdzie mogą zdobyć potrzebne informacje w postaci indywidualnych konsultacji lub szkoleń.

Z okazji rocznicy działalności w coworkingu odbędzie się interaktywna zabawa w formie escape room’u dotycząca tematyki  marketingu internetowego. Wydarzenie odbędzie się 1 grudnia 2017 r. w Przestrzeni Pracy Wspólnej +Jeden (ul. Za Bramką 1, Poznań).

Zachęcamy do śledzenia profilu na facebooku www.facebook.com/plusjedenpoznan.

Hubert Bugajny/biuro prasowe

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF
Poprzedni
«