...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rozwijasz startup? Możesz otrzymać nawet 50 tys. USD od Fly On The Cloud do wykorzystania w chmurze GCP

Fly on the Cloud

Fly On The Cloud – Partner Google Cloud na rynek Europy Środkowo-Wschodniej – uruchamia kolejną edycję programu wsparcia polskich i zagranicznych startupów. W projekcie mogą wziąć udział zarówno firmy, które już korzystają z Google Cloud Platform (GCP), jak i przedsiębiorstwa używające innych rozwiązań infrastrukturalnych lub dopiero kształtujące ideę. Zgłaszać można się do 30 kwietnia 2021 roku przez formularz na stronie Partnera.

Startup w chmurze Google – dlaczego warto?

Wielu założycieli nowych przedsiębiorstw wskazuje Google Cloud Platform jako najlepsze środowisko do tworzenia i rozwijania produktu cyfrowego. Klienci Fly On The Cloud zwracają największą uwagę na model płatności, jaki oferuje chmura publiczna. Usługi można uruchamiać na żądanie i ponosić koszty adekwatne do zużycia, w ujęciu sekundowym lub minutowym. Ukraca to konieczność inwestowania we własne centrum danych, a jednocześnie pozwala zachować wysoką dostępność i wydajność rozwiązania.

Google Cloud Platform oferuje szereg zaawansowanych usług, które wesprą zamaszysty start firmy. Na szczególną uwagę zasługują:

 • wachlarz maszyn wirtualnych o możliwości dowolnej konfiguracji, w tym instancji GPU czy TPU przydatnych przy prowadzeniu projektów ML/AI,
 • pierwsza i najlepiej rozwinięta platform KaaS do zarządzania klastrami Kubernetes (Google Kubernetes Engine),
 • bezserwerowe usługi developerskie do prowadzenia szybkich wdrożeń i wprowadzania natychmiastowych zmian (m.in. App Engine, Cloud Run, Cloud Functions),
 • wydajne usługi dedykowane analityce BigData, również z wykorzystaniem machine learningu czy artificial intelligence (hurtownia daych BigQuery),
 • usługi Firebase służące tworzeniu, testowaniu i rozwijaniu aplikacji mobilnych.
Grafila Fly
Źródło: Fly On The Cloud

Profesjonalne wsparcie i bezpłatne kredyty od Partnera Google Cloud

W programie realizowanym przez Fly On The Cloud mogą wziąć udział zarówno firmy już korzystające z chmury Google, jak startupy używające innej infrastruktury lub dopiero planujące budowę produktu.

 

Firmy korzystające z Google Cloud Platform otrzymają voucher w wysokości 5000 USD. Aby zakwalifikować się do programu, startup musi spełnić poniższe warunki:

 • firma nie uczestniczyła wcześniej w programie Google Cloud for Startups,
 • posiada działającą stronę internetową oraz skrzynkę pocztową we własnej domenie,
 • nie jest instytucją edukacyjną lub rządową, organizacją non-profit, firmą konsultingową, software house’m lub agencją tworzącą aplikacje webowe/mobilne, przedsiębiorstwem związanym z wydobywaniem kryptowalut czy osobistym blogiem,
 • rozważa długoterminową współpracę z Google Cloud w celu rozwijania firmy.
grafika Fly 2
Źródło: Fly On The Cloud

Program jest też kierowany do nowych przedsiębiorstw, które dopiero planują budowę produktu lub posiadają produkt we wczesnej fazie rozwoju na rozwiązaniu infrastrukturalnym innym niż GCP (np. w innej chmurze publicznej, na hostingu lub we własnym centrum danych). Takie firmy otrzymają wsparcie finansowe w przeprowadzeniu migracji lub w przygotowaniu Proof of Concept w wysokości 5-10% całości kosztów oraz dofinansowanie do wykorzystania usług GCP do 50 tys. USD w skali roku. Wsparcie mogą uzyskać firmy, które spełniają następujące warunki:

 • posiadają produkt we wczesnej fazie rozwoju lub dopiero kształtują ideę,
 • planują rozwijać swój produkt lub usługę przy użyciu usług Google Cloud Platform w perspektywie min. 3 lat,
 • na infrastrukturę przeznaczają lub przewidują przeznaczać powyżej 60 tys. USD rocznie.

Firmy, które nie zakwalifikują się do programu, a mimo to nawiążą współpracę z Fly On The Cloud, otrzymają voucher w wysokości 500 USD do wykorzystania w Google Cloud Platform. Oprócz bezpłatnych kredytów, przedsiębiorstwa mogą liczyć na profesjonalne wsparcie certyfikowanych inżynierów i architektów Google Cloud w obszarach obsługi rozwiązania, zwiększenia wydajności infrastruktury czy optymalizacji kosztów.

Więcej informacji o programie oraz formularz zapisu można znaleźć na stronie Fly On The Cloud. Zapisy trwają do 30 kwietnia 2021 roku.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF