...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Rzecznik MŚP z prośbą do skarbówki

adam_abramowicz_rzecznikmsp

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Adam Abramowicz wytoczył list kierowany do skarbówki. Prosił w nim o niekaranie małych przedsiębiorców.

Prośba dotyczy pierwszego półrocza od wprowadzenia nowych rozwiązań podatkowych. Przedsiębiorcy dostali zaledwie miesiąc na dostosowanie się do norm. Adamski w liście dodaje również, że stosowanie nowego prawa może być utrudnione z powodu braku objaśnień podatkowych Ministra Finansów.

Wdrożenie zmian podatkowo – składkowych, które wchodzą w życie w styczniu 2022 r., stanowi dla przedsiębiorców z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorców bardzo duże wyzwanie. Dotychczasowe, obowiązujące niekiedy od kilkunastu lat zasady opodatkowania działalności gospodarczej zmieniają się w bardzo znaczącym zakresie. Ustawodawca nie zagwarantował odpowiednio długiego vacatio legis, gwarantującego skuteczne dostosowanie informatycznych systemów rozliczania podatków i składek w firmach i biurach księgowych

Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP

List został skierowany do Magdaleny Rzeczkowskiej, Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Adam Daniluk