Startuje blog technologiczny Intel iQ
Intel, przy współpracy z gronem doświadczonych autorów, uruchomił polskojęzyczną wersję bloga Intel iQ. To miejsce w sieci, które gromadzi teksty o tematyce technologicznej, popularno-naukowej, rozrywkowej i lifestyle’owej.
Trzonem zespołu redakcyjnego Intel iQ jest Olaf Szewczyk (redaktor prowadzący Intel iQ, felietonista „Gazety Wyborczej”, publicysta i bloger „Polityki”). Wśród pierwszych autorów publikujących na iQ znaleźli się Piotr Stanisławski (dziennikarz technologiczny i naukowy związany z portalami Gazeta.pl i Crazy Nauka), Łukasz Orbitowski (pisarz i publicysta nominowany do nagrody Nike i Paszportów „Polityki”) oraz Aleksandra Stanisławska (dziennikarka naukowa związana m.in. z serwisem Crazy Nauka i radiem Tok FM). Lista autorów zawiera również dziesiątki nazwisk dziennikarzy i blogerów z całego świata, bowiem iQ to międzynarodowy projekt Intela obecny zarówno w USA jak i Europie.
::
pracuj.pl z blogerami
::
Blog nie będzie się skupiał na tematyce newsowej ani konkurował z popularnymi blogami technologicznymi. Wpisy będą miały charakter przekrojowy, ich celem będzie zachęcanie do pogłębiania wiedzy i dalszego poszukiwania informacji. Intel iQ będzie platformą inspirującą czytelnika. -Na naszym blogu nie koncentrujemy się na newsach. Nie chcemy być pierwsi, chcemy być ciekawi, zaskakujący, intrygujący. Nie będziemy konkurowali z największymi blogami i serwisami technologicznymi. IQ traktujemy jako platformę dostarczania inspiracji i wiedzy o najnowszych technologiach, które powstają w laboratoriach nie tylko Intela, ale i innych firm; informacji, które trudno znaleźć gdzie indziej. Koncentrujemy się na ciekawych artykułach, które z przyjemnością przeczytacie w wolnym czasie. To treści unikalne, magazynowe, pisane przez dziennikarzy i blogerów o dobrym piórze i wyrobionej marce. Poruszać będziemy tematy na styku technologii i nauki, sportu, rozrywki. Będzie niezmiennie ciekawie i inspirująco – powiedział Juliusz Kornaszewski, Intel PR manager CEE.
Już teraz na stronie Intel iQ dostępne są teksty polskich autorów – wstępniak Olafa Szewczyka, wpis Piotra Stanisławskiego, który zgłębia tajemnice egzoszkieletu i przedstawia scenariusze wykorzystania tego wynalazku w przyszłości , a także artykuł Łukasz Orbitowskiego o tym, jakiej ewolucji uległy gry komputerowe.