...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Startup Art. – obudź w sobie kreatywną duszę, zainspiruj się i rozwijaj swoje pomysły w sektorze kreatywnym!

Startup Academy wraz z Biurem Kultury Urzędu m.st. Warszawy organizują kolejną edycję projektu Startup Art. Zapraszani do udziału są zarówno studenci i absolwenci warszawskich uczelni artystycznych, jak również osoby reprezentujące świat kultury i organizacje non-profit działające na rzecz młodych artystów. Organizatorzy nie zapominają również o osobach o innych profilach, które również są mile widziane, bo to dzięki ich dołączeniu do projektu, możliwe będzie zbudowanie interdyscyplinarnych zespołów.

 

Tegoroczna edycja Startup Art. wraca do swojej stacjonarnej formuły. Rozpocznie się konferencją, która odbędzie się 5 maja w godz. 10:00-13:00 w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Tematem przewodnim wydarzenia będą zmiany w sektorze kreatywnym, na które nie tylko wpłynęła sytuacja pandemiczna czy społeczna, ale także rozwój nowych technologii. Dzięki spojrzeniu z różnych perspektyw, każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie.

 

“W czasie konferencji porozmawiamy m.in. o tym jak kryzys ekonomiczny wpływa na sektor kreatywny?, czy NFT to chwilowy trend czy nowy sposób sprzedaży sztuki?, produkcja cyfrowa czy tradycyjna sztuka i rzemiosło?, jakie są współczesne wyzwania młodych artystów? Stopniowo będziemy ujawniać naszych zacnych prelegentów, z którymi spotkamy się w kultowej, warszawskiej Kinotece.” – mówi Karolina Piotrowska – członkini Zarządu Startup Academy.

 

Drugą częścią programu Startup Art. są dwudniowe warsztaty Startup Shaker (14-15 maja), w czasie których uczestnicy w zespołach pracować będą nad swoimi projektami biznesowymi z branży kreatywnej. Do udziału zapraszane są całe zespoły, ale także pojedyncze osoby, które mają nowatorskie pomysły lub umiejętności, które mogą pomóc innym w rozwoju ich startupów.

 

To w czasie tego wydarzenia wyłonione zostanie 10 projektów, które rozwijane będą w programie szkoleniowo-doradczym. Startup Art. zakończy się Demo Day, w tracie którego jury wybierze zwycięski zespół, który otrzyma nagrodę w postaci wyjazdu na konferencję South Summit w Madrycie.

 

“Miasto st. Warszawa docenia rolę sektora kreatywnego dla rozwoju współczesnej gospodarki, branże kreatywne wyznaczają nowe trendy, szukają oryginalnych rozwiązań, są otwarte na młodych twórców i przedsiębiorców. Program Startup Art. jest jednym z instrumentów wsparcia początkujących przedsiębiorców, poszukujących szansy na rozwój swoich pomysłów. W tegorocznej edycji do udziału w projekcie zapraszamy również NGO, które będą mieć okazję pracować nad modelem funkcjonowania i pozyskiwania środków na działalność. Wierzymy, że dzięki temu wzmocnimy warszawski ekosystem przedsiębiorczy kultury i sztuki”. – mówi Izabela Jasińska – zastępczyni dyrektora Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy.

Z powodów pandemii dwie poprzednie edycje programu Startup Art. odbyły się w formie online, ale w związku ze zniesieniem obostrzeń epidemicznych, możliwy jest powrót stacjonarnej formy i wszystkie wydarzenia odbędą się na żywo w Warszawie. Dzięki temu uczestnicy nie tylko będą mieli szansę nabyć wiedzę, ale także zdobyć ciekawe kontakty i poznać się nawzajem.

 

Więcej o programie Startup Art., a także możliwość zarejestrowania się na konferencję i Startup Shaker, na stronie: www.startupart.pl.

 

Projekt Startup Art. finansowany jest z budżetu m.st. Warszawy, a jego wykonawcą jest Startup Academy.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF