...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Technologia i skuteczna pomoc – Allegro i Szlachetna Paczka łączą siły

Lider polskiego e-commerce i jedna z najefektywniejszych organizacji pomocowych w Polsce stworzyły platformę szlachetnapaczka.allegro.pl oraz zainagurowały projekt Inwestor Społeczny.

Inwestor Społeczny to innowacyjne rozwiązanie CSR dla firm, dające im możliwość niesienia skutecznej pomocy lokalnym społecznościom. Zarówno małe i średnie firmy, jak i korporacje mogą dzięki niemu rozwijać swoją działalność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, wspierając wybrane lokalizacje z blisko 650 rejonów Szlachetnej Paczki i 230 kolegiów Akademii Przyszłości. Szczegóły na szlachetnapaczka.allegro.pl

Jak zostać Inwestorem Społecznym

Wystarczy darowizna w wysokości 5 tys. złotych – taką kwotę wpłaca firma chcąca zostać Inwestorem Społecznym na platformie Charytatywni Allegro, na rzecz wybranego przez siebie rejonu lub kolegium. Jest to inwestycja w lokalne społeczności wolontariuszy, którzy dzięki temu profesjonalizują się i mogą skutecznie działać. Inwestor Społeczny jest unikatową propozycją CSR dla firm z sektora MŚP, których zwykle nie stać na rozbudowane projekty społeczne. Pozwala również korporacjom na precyzyjne zaangażowanie się w lokalne społeczności, otaczające ich centra biznesowe.

Inwestor Społeczny to nie jedyny projekt w ramach współpracy Allegro i Szlachetnej Paczki. Dzięki połączeniu sił obu organizacji, pomoc trafi do tysięcy Polaków w potrzebie. Paczka może działać i docierać z mądrą pomocą do najbardziej potrzebujących, tylko dzięki wsparciu darczyńców. Allegro dzieli się wiedzą jak do nich docierać, oddając najlepsze czym dysponuje – wsparciem technologicznym.

Od dawna marzyłem, aby połączyć siły Szlachetnej Paczki z Allegro. Wspólny projekt oparty na technologicznym potencjale tych dwóch organizacji sprawi, że jeszcze więcej osób będzie mogło zaangażować się społecznie. Chcemy pracować, by każdego dnia świat stawał się choć odrobinę lepszy – ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki

Allegro jako partner różnych organizacji pożytku publicznego wiele razy udowodniło, że technologia ułatwia pomaganie. Darczyńców i potrzebujących łączymy przede wszystkim na naszej platformie Charytatywni Allegro. Ze Szlachetną Paczką łączy nas najważniejsze – lubimy ludzi. Dzięki wspólnym, innowacyjnym projektom, takim jak Inwestor Społeczny, mamy szansę ułatwić pomaganie także innym firmom – Krzysztof Śpiewek, Manager CSR Allegro.

Co jeszcze w ramach tej współpracy

Na platformie Charytatywni Allegro można również wpłacić środki na Szlachetną Paczkę – flagowy projekt organizacji. Ponadto Allegro uruchomiło również Szlachetny Sklep z przedmiotami z hasłem Lubię Ludzi. Klienci Allegro mogą też wystawiać swoje przedmioty na aukcjach, z których środki przeznaczane będą na rozwój Szlachetnej Paczki.

Wszystkie wspólne “szlachetne działania” obu organizacji znaleźć można na szlachetnapaczka.allegro.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF