...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Tworzenie strony WWW bez umiejętności kodowania – zlecić stronę specjalistom czy stworzyć samodzielnie?

tworzenie strony www

Chcąc stworzyć stronę WWW, zmagamy się z dylematem. Zlecić stronę WWW profesjonalnej firmie czy spróbować wykonać ją samodzielnie? Wybierając drugą opcję, po chwili mogą nas dopaść wątpliwości: czy mamy wiedzę na ten temat i czy na pewno to najlepsze rozwiązanie? Warto wiedzieć, że zbudowanie strony WWW może być banalnie proste i zająć tylko godzinę.

Strona WWW, którą stworzysz samodzielnie w godzinę 

Poszukując rozwiązania do samodzielnego wykonania strony internetowej, napotkasz w Internecie wiele narzędzi umożliwiających wykonanie strony WWW. Niektóre z nich będą wymagały umiejętności kodowania, inne będą przygotowane do korzystania z nich przez użytkownika, który nie miał nigdy do czynienia z tworzeniem strony. Najprostszym rozwiązaniem jest kreator stron WWW, który umożliwi szybki start w sieci. No dobrze, ale czym właściwie jest kreator WWW?  

To przygotowane przez specjalistów narzędzie, umożliwiające zbudowanie w szybki sposób strony internetowej z gotowych elementów (modułów i szablonów). Cały proces twórczy polega na odpowiednim ułożeniu gotowych już modułów za pomocą metody „przyciągnij i upuść”, a następnie nasyceniu przygotowanego układu materiałami (treściami, zdjęciami). Obsługa narzędzia odbywa się przez intuicyjny panel sterowania dostępny przez przeglądarkę internetową. Kreator stron WWW jest rozwiązaniem, które umożliwia wykonanie profesjonalnej strony internetowej w niezwykle krótkim czasie. 

Rozwiązanie nie dla każdego? 

Wiadomo, że zależy nam, aby nasza strona była nowoczesna i dopracowana pod każdym względem. Możemy zlecić zbudowanie witryny specjalistom, którzy wykonają stronę WWW szytą na miarę, jednak należy pamiętać, że taka usługa może być nie na każdą kieszeń. Dlaczego? Podczas pracy przy stronie internetowej zaangażowany jest zespół specjalistów. UX designer, który tworzy architekturę informacji na stronie, następnie grafik, który projektuje layout strony. Nie możemy również zapomnieć o specjaliście od pozycjonowania, który zadba o poprawnie napisane treści na stronę. Na samym końcu programista zakoduje stronę i podłączy ją pod adres WWW. Zazwyczaj tego typu projekt trwa minimum dwa miesiące i kosztuje sporo. Otrzymujesz gotowy projekt, który powinien spełniać Twoje oczekiwania. Ale co, jeśli będziesz chciał zmodyfikować stronę? Może się okazać, że też żmudny proces będziesz musiał powtórzyć. Brzmi przerażająco? 

Tworzenie strony WWW z niskim budżetem – tania strona WWW  

Cena strony internetowej stworzonej przez zewnętrzną firmę może być uzależniona od wielu czynników. Na cenę strony internetowej wpływ ma zakres jej rozbudowania, dodatkowe funkcjonalności i liczba wykonanych projektów graficznych. Cena tego typu prac jest zazwyczaj wysoka, ponieważ nad projektem pracuje cały zespół osób.  

Często na pierwszym etapie rozwoju firmy przedsiębiorca nie bierze pod uwagę dużych kosztów, a przecież strona WWW to podstawa w biznesie. Jak więc stworzyć tanio stronę WWW? Nie musisz zwiększać budżetu, wystarczy że skorzystasz z narzędzia do tworzenia stron internetowych. Czy kreator stron WWW to tanie rozwiązanie? Koszt kreatora stron internetowych w pierwszym roku promocyjnym to wydatek maksymalnie 200 zł. Usługa dostępna jest zazwyczaj w rocznych subskrypcjach, które nie obciążą nadmiernie Twojego budżetu. Jest to świetne rozwiązanie dla startupów, które nie chcą narażać się na wysokie koszty w pierwszym roku, ponieważ nie są w stanie przewidzieć swoich przyszłych przychodów. 

Narzędzie do tworzenia stron WWW to wygodne rozwiązanie? 

Za pomocą kreatora stron WWW możesz łatwo wykonać profesjonalny projekt w krótkim czasie i niskiej cenie. Obsługa narzędzia jest intuicyjna i nie wymaga specjalistycznych umiejętności w zakresie programowania. Strona, którą wykonasz za pomocą kreatora będzie automatycznie dostosowana do urządzeń mobilnych. Czy więc kreator stron WWW to idealny wybór?  

Na pewno dla osób, które chcą samodzielnie wykonać stronę internetową. Jeśli możesz poświęcić godzinę na utworzenie strony, to kreator będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Jeśli masz zamiar rozwijać w przyszłości swoją stronę internetową o nową ofertę lub produkty, to w wygodny sposób będziesz mógł dokonać rozbudowy. Łatwość w obsłudze poprzez panel sterowania i niska cena narzędzia stawiają kreator stron WWW na pierwszym miejscu wśród rozwiązań webowych. 


Źródło: home.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF