...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Unia Europejska chce walczyć z Pegasusem

Pegasus Unia

Izraelskie oprogramowanie szpiegujące miało być potężnym narzędziem wykorzystywanym do walki z terroryzmem. Jednak coraz częściej mowa o wykorzystaniu go w celu inwigilacji obywateli.

Europejski Inspektor Ochrony Danych uważa, że oprogramowanie powinno zostać zakazane na terenie Unii Europejskiej. W jego opinii przypadki targetowania programowania w aktywistów, polityków oraz dziennikarzy świadczą o tym, że systemy o możliwościach Pegasusa powinny być nielegalne w państwach członkowskich. Ilość nadużyć oraz ostanie sytuacje m.in. w Polsce pokazują o jak niebezpiecznym i groźnym systemie mowa. Dodatkowo zdaniem EIOD liczba organizacji z dostępem do oprogramowania może być większa niż oficjalnie przedstawiana przez rządy. Zdaniem Inspektora wykorzystanie tego rodzaju oprogramowania powinno być dozwolone jedynie w krytycznych sytuacjach i powinno odbywać się z zachowaniem wszystkich norm i regulacji.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF