...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

W co zagrać przy świątecznym stole?

Wigilijne granie

Kiedy przy stole świątecznym doskwiera nuda, zawsze jest w głowie myśl, by wyciągnąć telefon i zacząć po prostu grać. Tylko w co? Tworząc te krótkie zestawienie miałem w głowie jedno zadanie. Pokazać gry, które nie są aż tak angażujące, ale pozwalają zabić nudę w chwilach, kiedy to nic u nas na święta się nie dzieje i możemy przez moment sięgnąć po telefon.

Propozycje na grę z całą rodziną: Uno, Quizwanie, Czółko, Monopoly Mobile

Zacznijmy jednak od czegoś innego, niż tytuły skierowane dla pojedynczego gracza. W te gry możemy zagrać z całą rodziną. Łączy je jedna rzecz. Prostota. Zasady tych gier są niezwykle proste do opanowania zarówno dla najstarszych jak i najmłodszych przy wigilijnym stole. No i w przypadku wszystkich wymienionych tytułów, poza Quizwaniem – zawsze możemy sięgnąć po fizyczny egzemplarz gry.

 

 

Teamfight Tactics / Legends of Runeterra

PC-towe wersje cieszą się dużą popularnością, a porty na telefon są bardzo dobrze zrobione. Gry od Riot Games są liderami w swoim gatunku (TFT swoją drogą jest chyba jedynym żyjącym przedstawicielem „auto-battlerów”). Rozgrywka w obydwu tytułach, mimo że wymaga sporego zaangażowania gracza, to i tak między turami znajdziemy czas by sięgnąć kawałek serniczka. Pierwsza gra polega na rozstawieniu jednostek, tak by wygrały one z jednostkami siedmiu konkurencyjnych graczy. Nie jest to takie proste, walczące postacie mają różne umiejętności, a także łączą się z innymi, tak zwanymi „traitami”. Druga to klasyczna „karcianka” na wzór tytułów pokroju Magic the Gathering albo Heartstone.

tft

Archero

Pełna akcji gra singleplayer. Wchodzimy na mapę pełną potworów, w trakcie znajdujemy ulepszenia. Celem jest pokonanie bossa i odblokowywanie nowych postaci, przedmiotów. Dużo akcji i jeszcze więcej satysfakcji.

BB-Tan

Gra polega na zbijaniu kwadratów wybranymi przez siebie piłkami. Brzmi prosto i nudno? Może i faktycznie tak jest, ale to jest bardzo satysfakcjonujące. Początkowo rzucamy zwykłymi piłkami, z czasem jednak kupujemy kolejne, które różnią się rozmiarem i kształtem. Tak możemy odblokować małe kulki, które ledwo co widać, ale przeciskają się między bloki, których robi się z każdą rundą coraz więcej. Gra nie jest bardzo angażująca, ale jeśli potrzebujemy w ciszy odpocząć od świątecznych dyskusji, może warto spróbować.

bbtan

Idle Games

Gry typu clicker cieszą się popularnością ze względu na prostotę i niepochłaniającą wiele czasu  rozgrywkę. Wszystko tutaj dzieje się za nas. Wszelkie działania wykonują rozstawieni przez nas pracownicy, jak to ma miejsce np. w Adventure Capitalist. Podczas świąt możesz zacząć przygodę z tytułami tego pokroju. Na początku jest w tej grze trochę zadań do wykonania i wymaga większego zaangażowania. Im dalej w las, tym mniej czasu musisz poświęcać na budowanie imperium, firmy, fabryki, hodowli krów czy czego sobie życzysz. Wszystko zależy od wyboru gry. A jest ich na rynku cała masa. Oto kilka przykładów: Idle Heroes, AFK Arena, Adventure Capitalist, Fallout Shelter.

Build a Bridge!

Zdecydowanie, jedna z ciekawszych gier logicznych. Mobilny odpowiednik Poly Bridge, czyli gry polegającej na budowaniu mostów. Świetnie sprawdzi się na nudę. Dzięki stopniowemu budowaniu poziomu trudności tworzenie mostów wciąga niesamowicie, a każdy kolejny poziom to wyzwanie. Z pozoru nie do przejścia, ale po kilku minutach kombinowania w końcu dochodzimy do rozwiązania trudnej logicznej zagadki.

Adam Daniluk