...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Ludzie 50-tki: Karolina Borner, Vocaly Pro – co ją inspiruje?

Karolina Borner Gala

Karolina wpadła na pomysł aplikacji, która pomoże wokalistom w samodzielnych treningach, a trenerom wokalnym w śledzeniu postępów podopiecznych. Co ją inspiruje i jakie rady ma dla osób startujących ze swoim biznesem? Zapraszamy do przeczytania trzeciej części rozmowy z Karoliną Borner, Founder i CEO startupu Vocaly Pro.

Co przyczyniło się do sukcesu Twojej firmy produktu?

Odnieśliśmy wiele mniejszych i większych sukcesów po drodze. Czynników tych sukcesów jest sporo, ale z pewnością mogę powiedzieć, że za każdym z nich stali ludzie – członkowie zespołu Vocaly, mentorzy, eksperci, życzliwe nam osoby, które chciały dzielić się wiedzą, doświadczeniem, kontaktami. Bardzo ważna są również otwartość i pokora, chęć otrzymania feedbacku, wręcz proszenie o to, żeby ktoś mądrzejszy powiedział nam co robimy nie tak, co możemy poprawić, słuchanie tych, którzy przeszli już znacznie więcej niż my. Jednocześnie zachowywanie przy tym własnej wizji i filtrowanie opinii przez nasze potrzeby, wyzwania i wartości. Nie bez znaczenia jest także znajomość naszej grupy docelowej, jej problemów i potrzeb, dogłębna znajomość rynku, na którym działamy i dziedzin, z których czerpiemy. Jakkolwiek trywialnie może to zabrzmieć, istotną rolę w zwycięstwach i w pokonywaniu trudności odgrywały wytrwałość, determinacja i głębokie przekonanie o tym, że to, co robimy ma sens i będzie służyć wokalistom, trenerom, rozwiązując ich realne problemy. Kiedy zobaczyliśmy pierwszy uśmiech użytkownika podczas testów aplikacji… było to dla nas największym zwycięstwem i najlepszą nagrodą ☺

Który moment w życiu uważasz za najbardziej kreatywny i dlaczego?

Jednym z najbardziej kreatywnych momentów w moim życiu była chwila, w której w mojej głowie pojawił się pomysł na Vocaly. Pamiętam ten moment bardzo dobrze. Siedziałam wtedy w Akademii Leona Koźmińskiego popijając kawę i czytałam artykuł naukowy o innowacjach w branży muzycznej. Nagle połączyłam wszystkie kropki – wiedzę i doświadczenie, które zdobyłam podczas współpracy z wokalistami i aktorami, przedstawicielami branży muzycznej, startupami, oraz chęć tworzenia czegoś swojego, która towarzyszyła mi od dłuższego czasu. Również za najbardziej kreatywne momenty uważam chwile, kiedy napiszę piosenkę, tekst albo muzykę. Wszystkie te momenty mają wspólny mianownik – twórcze połączenie zebranych dotychczas doświadczeń, przeżyć, inspiracji, wiedzy i stworzenie na ich bazie czegoś nowego, czegoś, co jeszcze przed chwilą nie istniało. Jakże piękne są to chwile!

Kto lub co było i jest inspiracją w Twoich działaniach biznesowych? Dlaczego?

Czerpię inspirację z wielu źródeł – od historii wielkich tego świata, po historie nikomu nieznanych ludzi. Przez książki, konferencje, po krótkie wpisy na Instagramie, ewentualnie gdzieś na murze. Mogłabym wymieniać tu bez końca, naprawdę. Co ważne, w moich działaniach biznesowych inspirują mnie nie tylko przedsiębiorcy i case studies biznesów, ale czerpię również z innych dziedzin. Z pewnością wielką inspiracją są dla mnie ludzie, których spotykam na swojej drodze. Czy to wykładowcy, czy przedsiębiorcy, czy mentorzy, muzycy. Ludzie, którzy zostawili wszystko i pojechali w Bieszczady, ci, którzy zostawili wszystko i wyjechali do wielkiego miasta. Albo pani w kawiarni, która z oddaniem i sercem wykonuje swoją pracę, żeby przygotować dla mnie najlepsze cappuccino. Jestem nieustannie nastawiona na uczenie się i być może dlatego wyłapywanie dobrych momentów, historii, sentencji, przychodzi mi z łatwością. Może dlatego, że proces inspirowania się towarzyszy mi odkąd pamiętam, bo odkąd pamiętam piszę własne piosenki, a ich nie da się wyprodukować z niczego. Potrzeba inspiracji. Tak samo jest w biznesie.

Jakich rad udzieliłabyś startującym biznesom na podstawie własnego doświadczenia?

Powtórzę się, ale… zespół, zespół i jeszcze raz zespół. Jeżeli masz ludzi z odpowiednimi kompetencjami i odpowiednim nastawieniem (czasem to drugie jest nawet ważniejsze niż to pierwsze, trust me ;)), poradzisz sobie z każdym wyzwaniem. I tego bardzo Ci życzę! ☺

 

Przeczytaj także pierwszą i drugą część rozmowy:

Ludzie 50-tki: Karolina Borner, Vocaly Pro – kim jest i co robi?

Ludzie 50-tki: Karolina Borner, Vocaly Pro – jak funkcjonuje jej biznes i jakie ma plany na przyszłość?


Karolina Borner VOCALY Karolina Borner – Founder i CEO w startupie Vocaly Pro

Vocaly jest aplikacją do treningu głosu opartą na sztucznej inteligencji. Największą pasją Karoliny jest muzyka. Śpiewa, pisze własne piosenki i łączy swoją pasję z biznesem. Współpracowała ze startupami i przedsiębiorcami pracując w Kozminski Business Hub. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Masters in Management. Była redaktorem na portalu muzycznym Soulbowl.pl i organizatorem międzynarodowych muzycznych warsztatów gospel. Startup Vocaly Pro otrzymał dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz zwyciężył w TDJ Pitango Seed Competition 2.

 

 

 

partnerzy 50

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF