...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wirtualna Polska inwestuje w Patronite

Wirtualna Polska inwestuje w Patronite, największy polski serwis internetowy łączący twórców z patronami. Dzięki temu użytkownicy WP będą mieć dostęp do nowych wysokojakościowych treści i ich autorów, a twórcy otrzymają szersze możliwości rozwijania swoich pasji. Wartość inwestycji to ponad 12,6 mln złotych.

 

Patronite to największa w Polsce platforma, łącząca utalentowanych twórców z osobami, regularnie wspierającymi ich pasje. Patroni, przekazując comiesięczne wpłaty, budują bliższe relacje z twórcami, którzy z kolei mogą liczyć na stabilne i przewidywalne rozwijanie swoich projektów. Patronite buduje społeczności wokół ludzi z pasją, którzy chcą docierać do swoich odbiorców z wartościowym przekazem i wysokojakościowym contentem. Na platformie zarejestrowanych jest ponad 7 tysięcy niezależnych twórców, wśród których są m.in. publicyści, podcasterzy, sportowcy, youtuberzy i blogerzy, ale także stowarzyszenia czy fundacje.

Dzisiaj w internecie dynamicznie rozwijają się nie tylko główne portale i znani wydawcy czy telewizje. Ogromne znaczenie mają też niezależni, samodzielni twórcy, którzy swoją ciężką pracą budują codzienne relacje z użytkownikami. Inwestując w Patronite, z jednej strony chcemy im w tym pomóc, a z drugiej również uczyć się od nich – mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualnej Polski Holding S.A. 

Wirtualna Polska nabyła 40 procent udziałów w Patronite. Wartość inwestycji to ponad 12,6 mln złotych. Twórcy zrzeszeni na Patronite zyskają dostęp do szerszego grona odbiorców oraz nowych metod monetyzacji.

Patroni ufundowali w Polsce całą generację niezależnych publicystów, radiostacji, gazet, podcasterów czy filmowców. Cieszymy się, że wspólnie z Wirtualną Polską będziemy mogli wykonać kolejny krok w realizacji naszej misji – chcemy sprawić, by wartościowi twórcy mogli docierać ze swoim przekazem do jak najszerszego grona odbiorców, ale również by jak najwięcej z nich mogło zamienić swoją pasję w pracę, wynagradzaną comiesięczną pensją
mówi Tadeusz Chełkowski, założyciel Patronite.pl.

Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e- commerce. Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy autocentrum.pl. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (m.in. wakacje.pl, nocowanie.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto.pl). Zgodnie z badaniem Mediapanel, w lipcu 2022 roku z produktów internetowych WP korzystało 22 mln Polaków.

Patronite.pl jest największym w Polsce serwisem crowdfundingu subskrypcyjnego. Portal umożliwia budowanie relacji pomiędzy utalentowanymi twórcami i ich odbiorcami, opierając się na unikalnym modelu: fani wspierają Autorów regularnymi wpłatami, fundując im comiesięczne pensje – w zamian otrzymując dedykowane nagrody i szansę na nawiązanie bliskich relacji z Twórcą. Na Patronite.pl działa ponad 7000 twórców, organizacji, sportowców i pasjonatów, wspieranych przez ponad 650.000 Patronów. Wśród osób i inicjatyw, działających dzięki wsparciu Patronów, można wymienić m.in.: Radio Nowy Świat, Radio 357, Dariusza Rosiaka czy braci Sekielskich. Patronite sprawia, że Autorzy rozwijają swoje pasje, zyskują finansową stabilność i pełną niezależność twórczą – Patroni zaś stają się mecenasami wartościowych treści oraz inicjatyw, nawiązując głębokie relacje z ich Twórcami.

Agata Kiszluk-Krzemień