...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wittchen uruchomił własny sklep internetowy w Austrii

Grupa Wittchen z powodzeniem realizuje trzyetapową strategię wejścia na nowe rynki zagraniczne. Na początku stawia na zewnętrzne platformy typu marketplace i budowanie świadomości marki. W kolejnym kroku uruchamia własny sklep internetowy, a następnie otwiera salon stacjonarny (showroom) w wyselekcjonowanych lokalizacjach w danym kraju. Poprzez nowy sklep internetowy (www.wittchen.at) austriaccy klienci mogą już zamawiać szeroki asortyment […]

Grupa Wittchen z powodzeniem realizuje trzyetapową strategię wejścia na nowe rynki zagraniczne. Na początku stawia na zewnętrzne platformy typu marketplace i budowanie świadomości marki. W kolejnym kroku uruchamia własny sklep internetowy, a następnie otwiera salon stacjonarny (showroom) w wyselekcjonowanych lokalizacjach w danym kraju.
Poprzez nowy sklep internetowy (www.wittchen.at) austriaccy klienci mogą już zamawiać szeroki asortyment wyrobów sygnowanych logo Wittchen, w tym galanterię skórzaną, odzież i obuwie oraz akcesoria podróżne. Austria jest szóstym zagranicznym rynkiem Europy gdzie Grupa Wittchen uruchomiła własny e-sklep, po Niemczech, Czechach, Węgrzech, Rumunii i Ukrainie, zaś oferta Wittchen jest dostępna na platformach marketplace w 23 krajach Europy.

Dywersyfikujemy źródła przychodów i kanały sprzedaży, kładąc nacisk na pełną omnikanałowość. W ostatnich miesiącach z powodzeniem rozszerzamy aktywność na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Uruchomiliśmy pierwsze sklepy stacjonarne w Bratysławie i Bukareszcie, w prestiżowych lokalizacjach. Teraz robimy kolejny krok otwierając własny e-sklep na rynku austriackim, co znakomicie wpisuje się w naszą strategię. Widzimy duży potencjał sprzedażowy w krajach niemieckojęzycznych, gdzie chcemy stopniowo zwiększać naszą obecność. Już teraz Niemcy są naszym największym zagranicznym rynkiem zbytu
– informuje Jędrzej Wittchen, prezes zarządu spółki.

W tym roku planujemy otwarcie sklepów stacjonarnych w Austrii i Niemczech. Wiedeń jest licznie odwiedzany przez turystów z całego świata oraz jest jednym z najatrakcyjniejszych rynków modowych Europy. Cieszę się, że nasza kolekcja jest już dostępna dla austriackich klientów
– dodał Jędrzej Wittchen.

Obecnie Grupa Wittchen posiada w Polsce łącznie ponad 100 sklepów stacjonarnych z logo Wittchen lub Wittchen Travel. Grupa ma także własne salony w Czechach (7 placówek), na Węgrzech (3 sklepy) i w Ukrainie (10 placówek franczyzowych), a od niedawna także w Słowacji i Rumunii.

***
Grupa Wittchen zajmuje się sprzedażą ekskluzywnej galanterii skórzanej, obuwia i odzieży oraz luksusowych dodatków i akcesoriów podróżnych. Budowana od ponad 30 lat marka Wittchen jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek premium w Polsce.
Grupa Wittchen prowadzi sprzedaż poprzez własne e-sklepy w 7 krajach, w tym w Polsce, 44 platformy marketplace w 23 krajach oraz sieć ponad 100 salonów stacjonarnych funkcjonujących pod markami Wittchen i Wittchen Travel. Posiada własne centrum logistyczne w podwarszawskich Palmirach.
Od 2015 roku spółka Wittchen S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF