...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Władze rosyjskie blokują Brainly

Twórcy Brainly poinformowali, że Rosja zablokowała obywatelom dostęp do portalu Znanija (portal Brainly dla uczniów z Ukrainy, Rosji oraz Kazachstanu).

Na początku tego tygodnia Brainly otrzymało od Roskomnadzoru (Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Komunikacji, Informatyki i Środków Masowych) żądanie usunięcia treści związanych z wojną w Ukrainie z Bazy Wiedzy na platformie Znanija — regionalnej platformy Brainly, z której korzysta ponad 45 milionów użytkowników w całej Ukrainie, Rosji, Białorusi i Kazachstanie.

Jak informują twórcy: żądanie oczywiście nie zostało spełnione. Usunięcie takich treści z naszej Bazy Wiedzy byłoby sprzeczne z misją platformy i naruszyłoby zaufanie użytkowników, którzy polegają na platformie, jako źródle sprawdzonych informacji i materiałów do nauki.

Po inwazji Rosji na Ukrainę zwiększono widoczność odpowiedzi związanych z tą wojną na platformie, zapewniając lepszy dostęp do nieocenzurowanych informacji o konflikcie, jego kontekście historycznym i trwającej reakcji międzynarodowej. Ponadto, od początku marca Brainly wyłączyło wszystkie reklamy i płatności na Znanija.

Dziś dostęp do Znanija z terytorium Rosji został zablokowany przez Roskomnadzor.

Dziesiątki milionów użytkowników Znanija zobaczyło wiadomość odsyłającą do odpowiedzi na pytanie o wojnę w Ukrainie, a prawie milion tę odpowiedź przeczytało. Zespół Znanija nadal zapewni użytkownikom ukraińsko- i rosyjskojęzycznym dostęp do platformy, z miejsc, z których będzie to możliwe.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF