...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

WoshWosh zbiera obuwie dla potrzebujących

WoshWosh

Już 6 kwietnia rusza zbiórka butów “Przekaż Wiosnę” dla osób potrzebujących, organizowana przez firmę WoshWosh - pierwszą w Europie firmę łączącą usługi renowacji, czyszczenia, customu i naprawy obuwia. Akcja potrwa od 6 kwietnia do 20 kwietnia. Zebrane i odświeżone obuwie trafi do najbardziej potrzebujących - domów samotnych mam, domów dziecka, osób bezdomnych za pośrednictwem fundacji. Do tegorocznej edycji, jako główny partner akcji, dołączyła firma odzieżowa LPP, która będzie zbierać buty wśród swoich pracowników. Martyna Zastawna – założycielka WoshWosh jest laureatką 7. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

Wiosna to czas porządków, to czas kiedy zabierając się za sprzątanie naszych szaf, często pozbywamy się butów z minionych sezonów, najczęściej w najprostszy i najmniej odpowiedzialny sposób – wyrzucając je do śmieci. Tymczasem wśród nas jest mnóstwo osób, dla których nasze niepotrzebne buty będą największą potrzebą i radością.

Akcja ma na celu pomoc osobom potrzebującym, ale także poszerzenie świadomości na temat działań zero waste i popularyzowania kwestii związanych z odpowiedzialną modą. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich bardzo potrzebuje.

Rocznie produkowane jest na świecie ok. 22 miliardów par butów, 300 milionów wyrzuca się już po roku użytkowania. A przecież zamiast trafiać do kosza mogłyby dostać drugie życie i przydać się innym.

Martyna Zastawna, pomysłodawczyni akcji zbiórki obuwia oraz
założycielka WoshWosh

To nie pierwsza zbiórka, którą organizuje Martyna. Jej firma dzięki trzem edycjom “Przynieś obuwie dla bezdomnego” zebrała już ponad 15 tysięcy par butów i tym samym pomogła przetrwać zimę prawie połowie osób bezdomnych w Polsce.

Dzięki partnerom akcji “Przekaż wiosnę”, WoshWosh liczy na jeszcze lepszy wynik. Do akcji włączyły się: LPP, Kuehne+Nagel i Stena Recycling – te firmy będą zbierać obuwie wśród swoich pracowników, pokryją również koszt wyczyszczenia zebranego przez siebie obuwia. Partnerem akcji będzie także Converse, który zasponsoruje odświeżenie zebranych podczas akcji butów marki Converse. Do akcji przyłączył się także Balagan, w którym będzie zbierane obuwie na akcję oraz firma Kubota, która przekaże ponad 200 par klapków, a także buty zebrane wśród pracowników.

Patronami medialnymi są: Her Impact, Fashion Revolution Polska, SzeptSzum oraz Jetline.

Akcja startuje 6 kwietnia i potrwa do 20 kwietnia.
Obuwie można dostarczyć:

  • Bezpośrednio do pracowni WoshWosh: ul. Międzyborska 57/65 04-027 Warszawa lub wysyłać z dopiskiem “przekaż wiosnę” pod ten sam adres
  • W dwóch Pick up Pointach WoshWosh: Lublin ul. Królowej Bony 8 (Strefa Prania), Swarzędz ul. Rynek 25 (Pralnia Kierzkowski)
  • W butiku BALAGAN na ul. Mysiej 3 w Warszawie

Firma zbiera obuwie zarówno męskie, damskie jak i dziecięce.

Więcej szczegółów:
https://www.facebook.com/woshwoshPL


Źródło: WoshWosh

 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF