...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wręczono nagrody w 20 edycji SAR: Effie Awards 2019

Nagrody zostały przyznane przez Jury pod przewodnictwem Katarzyny Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzającej Discovery EMEA, 28 października w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

Powodzenie projektów marketingowych w pierwszej  kolejności zależy od jakości insight’u konsumenckiego. Decydujące znaczenie dla sukcesu komunikacyjnego i komercyjnego biznesu ma również umiejętna narracja, historia, jaką chcemy przekazać o naszej marce i naszym produkcie, umiejętność otwarcia człowieka na nasz komunikat. Kluczem jest kreacja i kontent, bo to ostatecznie treść przemawia do nas lub nie. Wzbudza określone emocje, bawi, angażuje, inspiruje, daje poczucie przynależności i pobudza do działania. Effie jest niezwykle ważnym konkursem, który wpisuje się w światową dyskusję o roli i wyzwaniach stojących przed marketingiem. – powiedziała Kasia Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA. Od 20 lat jesteśmy sponsorem strategicznym konkursu. To tu prezentuje się najbardziej kreatywne rozwiązania, wyznacza branżowe trendy, ustanawia standardy efektywnej komunikacji i wskazuje liderów.– dodała.

Złote statuetki konkursu Effie Awards otrzymali:  

  • „Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów” – Fundacji Rak’n’Roll, Grey Worldwide Warszawa,  MediaCom Warszawa,
  • „Chce się Ż” –  Grupy Żywiec, Agencja 2012, Ogilvy, Starcom, VMLY&R, JUST, 
  • „Odkrywaj więcej Amundsen Vodka” – Stock Polska, The Digitals,
  • „Mistrzowie Tiger” – Maspex; Brasil i Starcom, 
  • „Kawa na każdym rogu” – Żabka, PZL, Spark Foundry i Spacecamp,
  • „9 milionów powodów Corega” – GSK, Grey Worldwide Warszawa, MediaCom Warszawa, VMLY&R, Havas PR, LULU PRODUCTION,

Grand Prix Effie 2019 otrzymała kampania „Chce się Ż” –  Grupa Żywiec, Agencja 2012, Ogilvy, Starcom, VMLY&R, JUST .

Tytuł najbardziej efektywnej agencji roku 2019, otrzymała agencja VMLY&R, a najbardziej efektywnej agencji mediowej: Starcom. 

Z okazji  jubileuszu powstał również ranking TOP 20 najefektywniejszych firm i agencji komunikacyjnych 20-lecia SAR: Effie Poland, 

  • Tytuł najefektywniejszej firmy 20-lecia trafił do Grupy Żywiec 
  • Tytuły najefektywniejszych agencji komunikacyjnych odebrali: Szymon Gutkowski dla agencji DDB i Paweł Gala dla agencji mediowej Wavemaker.

 

 

W 20 gali konkursu w Polsce, w wydarzeniu wzięła udział Traci Alford Prezes i CEO Effie Worldwide. 

– Jest to kluczowy rok dla Effie, ponieważ obchodzimy 50-lecie naszej działalności jako globalne forum efektywności marketingowej oraz 20-lecie Effie w Polsce. Effie stale ewoluuje i dostosowuje się do ciągle zmieniających się możliwości dla marek i marketerów. Effie Poland daje przykład, wprowadzając ostatnio kategorię Marketing & Business Solutions, która poszerza zakres nagród Effie Awards o efektywność pomysłów biznesowych.  Po udanym uruchomieniu w Polsce, wprowadzamy tę kategorię na inne rynki – powiedział Traci Alford, Prezes i Dyrektor Generalny Effie Worldwide. Serdecznie gratuluję zwycięzcom konkursu Effie 2019 i wszystkim zaangażowanym w 20 udanych lat działalności Effie Poland. Z niecierpliwością czekam na więcej w przyszłości dodała Prezes i CEO Effie Worldwide. 

 

Więcej na temat Effie Awards Poland oraz pełna lista nagrodzonych, oraz rankingi na: www.effie.pl  

Sponsorzy Strategiczni: TVN, WP, Radio Zet

Sponsorzy Wspierający: Facebook, AMS

Partnerzy Merytoryczni: Premium TV TVN, Mastercard, Ellen

Doradca prawny: LSW

Partnerzy: Douglas, Kukbuk, Prowly, Senti One, Dynamo Film

Partner Technologiczny: Samsung

Patroni Medialni: THINKTANK, My Company, Nowy Marketing, Wirtualne Media, Meloradio

Gospodarz Gali: Teatr Wielki – Opera Narodowa 

Partnerzy Gali: Ballantine’s, Wyborowa, Jacob’s Creek, OSHEE Kinga Pienińska, Saeco 

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF