...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Współwłaściciel TSM odejdzie ze swojej drużyny! Chce wrócić do profesjonalnego grania

Po blisko ośmiu latach spędzonych w TSM Søren „Bjergsen” Bjerg ma zamiar odejść do innej amerykańskiej organizacji. Decyzja ma być podyktowana chęcią Duńczyka do powrotu do gry profesjonalnej.

Bjergsen od roku 2021 oprócz bycia stałym udziałowcem TSMu stał się również head coachem organizacji, z którą zdobył pierwsze miejsce w fazie zasadniczej NA LCS.  W play-offach niestety odpadł, zajmując jedynie 4 miejsce, nie kwalifikując się na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Był to jego pierwszy sezon w nowej roli, wcześniej był profesjonalnym zawodnikiem.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że chce powrócić do grania, wspieraliśmy w pełni jego decyzje. Zaczęliśmy przyglądać się temu, jak nasza drużyna ma wyglądać, czego potrzebujemy i czego chcemy. Daliśmy mu zgodę na przeglądanie ofert, a także opcję pozostania u nas jako zawodnik wokół którego będziemy budować roster. Bjerg ją jednak odrzucił – przyznał jeden z członków TSM – Parth Naidu w oficjalnym oświadczeniu na Twitterze.

Bjergsen z organizacją był związany przez ostatnie 8 lat. Był najbardziej rozpoznawalną twarzą w lidze amerykańskiej i wypracował sobie status legendy w e-sporcie. Takie odejście może poskutkować sporymi stratami w wizerunku organizacji, która była głównie kojarzona z osobą Duńczyka.

 

Adam Daniluk