...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wybrano niezależnego członka Rady Nadzorczej Ignitis Polska Sp. z o.o.

uścisk rąk

Ignitis Polska Sp. z o.o., spółka należąca do grupy kapitałowej Ignitis, wybrała niezależnego członka Rady Nadzorczej. Stanowisko objęła Pani Agnieszka Nosal posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w branży doradczej i energetycznej.

Pani Agnieszka Nosal zajmowała kierownicze stanowiska w międzynarodowych podmiotach świadczących profesjonalne usługi, takich jak E&Y, Andersen Business Consulting, PKP Energetyka oraz niemieckim koncernie energetycznym – Innogy (obecnie część E. ON).

Różnorodne doświadczenie nowego członka Rady Nadzorczej wzmocni Ignitis Polska Sp. z o.o. o cenne kompetencje i pomoże spółce w realizacji ambitnych celów strategicznych. Spółka jest obecna nie tylko na rynku polskim, ale również na innych rynkach europejskich, dlatego doskonała znajomość międzynarodowego środowiska biznesowego Pani Agnieszki Nosal stanie się dodatkowym czynnikiem napędzającym rozwój spółki.

Vidmantas Salietis, Członek Zarządu i Dyrektor ds. handlu i usług w Ignitis grupė AB

Dołączenie do Rady Nadzorczej jako niezależny członek, pozwoli mi wykorzystać wiedzę zdobytą w różnych sektorach w dynamicznie zmieniającej się branży energetycznej. Nacisk na nowe rozwiązania w zakresie zrównoważonej energii rośnie w Polsce każdego roku, a Ignitis Polska Sp. z o.o. udowodniła już, że jest wiarygodnym partnerem w zakresie tych rozwiązań.

Agnieszka Nosal, niezależny członek Rady Nadzorczej Ignitis Polska Sp. z o.o.

Rada Nadzorcza Ignitis Polska Sp. z o.o. składa się z trzech członków: dwóch przedstawicieli UAB „Ignitis” oraz jednego członka niezależnego.

Pani Agnieszka Nosal w Radzie Nadzorczej Ignitis Polska Sp. z o.o. dołączyła do Pana Mantasa Mikalajūnas – Dyrektora ds. międzynarodowego rozwoju w UAB „Ignitis” oraz Pana Artūrasa Bortkevičiusa – Dyrektora Generalnego (CEO) w UAB „Ignitis”. Kadencja każdego z członków Rady Nadzorczej zakończy się 18 lutego 2024 roku.

Ignitis Polska Sp. z o.o. działa na rynku polskim od 2017 roku. W 2019 roku spółka weszła na polski hurtowy rynek gazu oraz dołączyła do działającego na terenie Skandynawii rynku Nasdaq Commodities OMX, poszerzając tym samym portfel hurtowej sprzedaży energii elektrycznej w tym regionie. Ponadto od lipca 2020 roku stała się dostawcą energii elektrycznej i gazu aktywnie uczestniczącym w polskim detalicznym rynku energii elektrycznej i gazu, a od lutego br. rozpoczęła międzynarodową ekspansję poprzez sprzedaż gazu na holenderskiej platformie TTF.


Źródło: Ignitis Polska

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF