...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Wystartowała jubileuszowa 10. edycja rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie!

debata czy kreatywności można się nauczyć 50 kreatywnych

Podczas oficjalnej Inauguracji, ruszyły zgłoszenia do kolejnej edycji rankingu 50 Kreatywnych organizowanego przez BRIEF. Zgłoszenia można składać do 26 kwietnia 2020.

W poniedziałek 27 stycznia w przestrzeni eventowej Solutions.Rent przy placu Trzech Krzyży odbyła się Inauguracja 10. edycji 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie. W trakcie wydarzenia oficjalnie uruchomiliśmy system zgłoszeń do rankingu. Odbyła się także debata „Czy kreatywności można się nauczyć?”, w której głos zabrali: Anna Daszuta-Zalewska (Białostocki Park Naukowo-Technologiczny), Maciej Herman (E.Wedel), Marcin Balicki (Millennium Leasing), Andrzej Matuszyński (Grupa Eurozet), Sebastian Hejnowski (Publicis Groupe). Prelegenci uznali mi.in., że najbardziej kreatywni jesteśmy jako dzieci, a z wiekiem ta zdolność zanika. Można ją jednak rozwijać i kształtować na wielu poziomach przez różne aktywności i ćwiczenia.

Zgłoszenia do 10. edycji przyjmujemy do 26 kwietnia pod adresem kreatywni.brief.pl/zgloszenia. Ich weryfikacją i oceną zajmie się Kapituła pod przewodnictwem Grzegorza Kiszluka złożona z doświadczonych managerów, specjalistów od reklamy i komunikacji, praktyków biznesu oraz laureatów poprzednich edycji. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 18 czerwca.

Ranking 50 Kreatywnych to doskonała okazja do tego, żeby zaprezentować się jako pracodawca, który rozwija świetny projekt. Mojej firmie pomogło to zbudować pozycję na rynku pracy. Ludzie, których rekrutujemy na różne stanowiska, bardzo często wspominają o tym wyróżnieniu, co jest, po pierwsze, bardzo przyjemne, a po drugie dodaje nam wiarygodności.

Natalia Myszkowska, Cateringoo, laureatka 9. edycji rankingu

Tegoroczna edycja jest szczególna, ponieważ ranking 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie obchodzi swoje dziesięciolecie. Zestawienie po raz pierwszy powstało w 2011 redakcji magazynu BRIEF jako subiektywny wybór 50 najbardziej kreatywnych osób, które przez dany rok pojawiły się na drodze dziennikarzy oraz redaktora naczelnego. Siedem lat później ranking wzmocnił swoją wiarygodność dzięki powstaniu Kapituły, która corocznie czuwa nad transparentnością zgłoszeń i ocenia uczestników oraz ich projekty. Od 2017 roku można również zgłaszać swój udział online. W 9. edycji ranking przekształcił się w całoroczny program, na który składają się liczne spotkania eksperckie i networkingowe.

Ranking 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie to zestawienie pomysłodawców lub założycieli firm i organizacji, których działania charakteryzują się wybitną kreatywnością. To inicjatywa, która od lat wspiera rozwój młodych, kreatywnych przedsiębiorców i pomaga ich promować.

Przeczytaj również: Znamy już laureatów 9. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

Wyróżniamy założycieli, szefów, pomysłodawców firm i organizacji oraz liderów i pomysłodawców projektów, których łączy przede wszystkim jedno — niesztampowe podejście do biznesu. Nie chodzi jednak tylko o produkt bądź usługę, ale także o sposób tworzenia firmy lub projektu, rozwój biznesu i promocję. Takie podejście pozwala im osiągać sukcesy, niezależnie od branży, w jakiej działają. Swój udział mogą zgłosić zarówno osoby będące przedstawicielami sektora MSP jak i startu-pów, ale także dużych firm i korporacji.

21 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Kapituły 10. edycji rankingu. Jurorzy ustalili ostateczny kształt tegorocznej edycji oraz zasad zgłoszeń i oceny. Po raz pierwszy, obowiązkowe w zgłoszeniu jest dołączenie sześćdziesięciosekundowe wideo, przedstawiające projekt.

Zobacz: Pierwsze spotkanie Kapituły 10. edycji rankingu 50 Kreatywnych

Wśród laureatów poprzednich edycji na pierwszych miejscach znaleźli się: Marcin Iwiński i Michał Kiciński (CD PROJEKT RED), Jarosław Sawko i Piotr Sikora (Platige Image), Patryk Strzelewicz i Michał Bąk (Dice+), Jakub Krzych i Łukasz Kostek (Estimote), Michał Sadowski (Brand24), Stefan Batory (Booksy), Barbara Sołtysińska (indaHash), Michał Borkowski (Brainly) oraz Marcin Joka, Michał Grześ i Krzysztof Dziemiańczuk (Photon Entertainment).

Jubileuszowa edycja 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń i informacji związanych z projektem na www.brief.pl oraz w mediach społecznościowych BRIEF (Facebook, LinkedIn, Twitter, Instagram).

 

 

Anita Florek