...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zarządzanie – czy warto studiować ten popularny kierunek?

zarzadzanie

Kierunek studiów, jakim jest zarządzanie, niezmiennie znajduje się w czołówce najbardziej popularnych. Zainteresowanie nim z pewnością wynika między innymi z gwarancji zatrudnienia po jego ukończeniu. Czy zarządzanie to na pewno kierunek dla każdego?

Wybór kierunku studiów to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Od niej często zależy to, jak potoczy się nasza kariera. Kierunek studiów powinien przede wszystkim odpowiadać naszym zainteresowaniom i predyspozycjom. Szeroką ofertę kierunków znaleźć można na stronie uwe.edu.pl. Warto przy okazji rozważyć również dostępne możliwości podjęcia pracy po zakończeniu nauki. Jeśli wciąż nie możesz podjąć decyzji, podpowiadamy, dlaczego zarządzanie to perspektywiczny kierunek. Gdzie znaleźć po nim pracę?

Jak wyglądają studia z zarządzania?

Nasze zainteresowania są kluczowe podczas wybierania kierunku studiów. Gdy mamy już swój typ, warto przemyśleć także wybór uczelni. Jakość kształcenia na tym samym kierunku może się znacznie również w zależności od wybranej placówki. Uniwersytet Wirtualnej Edukacji to uczelnia, która zapewnia bardzo wysoką jakość kształcenia. Program studiów został opracowany tak, aby absolwenci osiągnęli zakładane efekty oraz nabyli niezbędne kwalifikacje. Na proces kształcenia składa się bowiem zarówno zdobycie wiedzy, kompetencji, jak i praktycznych umiejętności. Dużym atutem studiowania na wspomnianej uczelni jest możliwość dopasowania toku studiów do aktywności zawodowej. Docenią to z pewnością osoby, które mają już pracę i szukają możliwości, aby się przekwalifikować. Studia z zarządzania https://www.uwe.edu.pl/pl/zarzadzanie-studia-pierwszego-stopnia-licencjackie to kierunek, który łączy w sobie elementy takich dziedzin jak matematyka, ekonomia, psychologia i prawo. Absolwenci tego kierunku wyróżniają się umiejętnością prowadzenia negocjacji, kierowania zespołem i nie boją się podejmowania decyzji.

Gdzie szukać pracy po zarządzaniu?

Studia na kierunku zarządzanie zapewniają kompleksową wiedzę na temat funkcjonowania przedsiębiorstw. Dzięki temu absolwenci mają bardzo szerokie możliwości zatrudnienia. Z całą pewnością nie trzeba się obawiać, iż zarządzanie ze względu na swoją popularność, stało się kierunkiem bez perspektyw. Branża ta niezmiennie się rozwija. Specjaliści w zakresie zarządzania się niezbędni w każdym rozwijającym się przedsiębiorstwie. Studenci zarządzania mogą znaleźć zatrudnienie zarówno jako managerowie, urzędnicy, ale też specjaliści ds. marketingu czy kadr. Wszystko zależy głównie od wybranej specjalności. Praca po zarządzaniu może być nie tylko satysfakcjonująca finansowo, ale też bardzo rozwojowa. Aby ułatwić sobie start na rynku pracy, warto już na studiach zainteresować się możliwością odbycia stażu lub praktyk. Jest to świetny sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia, co z pewnością docenią przyszli pracodawcy. Ważne są bowiem nie tylko kompetencje i zdobyta wiedza, ale też motywacja i zaangażowanie pracownika.


Źródło: uwe.edu.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF