...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zmiany w reklamach Meta

meta_ads_categories

Ilości danych, jakie zbiera Facebook o użytkownikach okryły go złą sławą. Meta robi porządki z tym, w jaki sposób można je wykorzystać.

W ostatnim wpisie na blogu gigant napisał o decyzji usunięcia “delikatnych” tematów jako kategorii targetowania. Jako przykład przedstawiane są takie filtry jak zdrowie, religie, poglądy polityczne i orientacja seksualna.

„Słyszymy obawy od ekspertów, że opcje targetowania, takie jak te, mogą być wykorzystywane w sposób, który prowadzi do negatywnych doświadczeń dla osób z grup niedoreprezentowanych”
Graham Mudd, wiceprezes ds. marketingu produktów dla reklam

Zmiany te na pewno będą widoczne i dotknął dużą część organizacji korzystających z płatnego marketingu na Facebooku i Instagramie. Zmiany obejmą też reklamy polityczne. Wielokrotnie krytykowane za ingerowanie w głosy wyborców, stracą na swojej mocy z racji ograniczonego dostosowania odbiorców. Podobne zmiany ostatni raz miały miejsce w 2018 roku, kiedy usuniętych zostało pięć tysięcy kategorii targetowania. Wtedy zmiana podyktowana była wytworzeniem przez algorytm kategorii m.in. antysemickich i faszystowskich.
Usunięcie kategorii nastąpi dziewiętnastego stycznia 2022 roku i dotyczyć będzie wszystkich aplikacji z ekosystemu Meta.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF