...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zmiany w zarządzie Sec Newgate Polska

Dariusz Jarosz i Ewa Bałdyga, po sprzedaży swoich udziałów, złożyli rezygnację z zarządu SEC Newgate Polska (była agencja Martis Consulting) z dniem 9 grudnia 2022 r. Agencją będzie kierował Maciej Powroźnik, dotychczasowy Communication Director.

 

Nasze rozstanie po 15 latach z zespołem to konsekwencja sprzedaży we wrześniu tego roku pozostałego w naszych rękach 40 – proc. pakietu udziałów w spółce inwestorowi strategicznemu, globalnej grupie SEC Newgate – informuje dotychczasowy prezes Dariusz Jarosz. Firma to ludzie a Ci są w agencji najwyższej klasy fachowcami. Cieszę się, że zostawiamy ją w dobrych rękach a kierować nią będzie  doświadczony manager, który pracował po stronie klienta w największych polskich korporacjach. – dodaje. 

Mający włoskie korzenie SEC zainwestował w polska agencję w 2017 r., obejmując 60 proc. udziałów. Była to pierwsza inwestycja tej grupy w Europie Środkowo-Wschodniej. Mająca silną pozycję na rodzimym rynku usług public relations spółka (obsługiwała i obsługuje największe polskie firmy ze wszystkich sektorów gospodarczych)  do sierpnia 2022 r. działała pod nazwą Martis Consulting, kiedy podobnie jak inne firmy z rosnącej grupy, przeszła rebranding na SEC Newgate Polska.

W konsekwencji zmian, jakie obecnie dotyczą SEC Newgate Polska, zyskaliśmy nie tylko nową nazwę, ale przede wszystkim, zyskujemy siłę globalnego gracza na rynku public relations. Jesteśmy częścią globalnej grupy SEC Newgate, co długofalowo pozwoli nam wykorzystać efekt synergii. Działając jako światowa grupa, będziemy mogli podejmować projekty nie tylko na rynku lokalnym, ale i te o charakterze międzynarodowym, korzystając z zasobów, jakimi dysponują inne spółki z grupy kapitałowej. Również ogromne podziękowania kieruję do Ewy i Darka za 15 lat niezwykłej pracy, jaką włożyli w budowę marki, budowę agencji i zespołu profesjonalistów, którzy w dużej mierze są w niej od początku trwania agencji. Dla mnie natomiast to ogromny zaszczyt móc kontynuować rozwój SEC Newgate Polska. Agencja o tak ugruntowanej pozycji, posiadająca ogromne doświadczenie we współpracy z największymi spółkami w Polsce, posiada znaczący potencjał do dalszego rozwoju i sięgania po projekty międzynarodowe. Świadomość roli, jaką odgrywa public relations w efektywnym biznesie jest dzisiaj ogromna wśród zarządzających, co stanowi dla nas duże pole do zagospodarowania naszymi usługami – mówi Maciej Powroźnik, Dyrektor Zarządzający SEC Newgate Polska.

Dotychczasowe kierownictwo spółki zajmie się nowymi projektami.

 Jesteśmy doświadczonymi dziennikarzami o finansowym backgroundzie. Razem z Ewą Bałdygą zamierzamy obecnie skupić się na rozwoju silnego w sektorze zdrowia portalu informacyjnego politykazdrowotna.com. Drugim obszarem naszych zainteresowań jest ESG. Pracujemy nad nową formułą portalu esg.pl, który obecnie jest oparty o zasoby przejętego przez nas investgo.pl mówi Dariusz Jarosz.

***

Maciej Powroźnik – Communication Director

Menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobywanym w największych polskich firmach (Grupa Lotos, Ciech, MCI). W trakcie kariery zajmował się takimi zagadnieniami, jak komunikacja (zewnętrzna i wewnętrzna), relacje inwestorskie, strategia, relacje międzynarodowe, government relations, lobbing. Opublikował szereg artykułów i był redaktorem naczelnym miesięcznika branżowego. Przygotowywał i wdrażał szereg strategii komunikacyjnych, w tym budował i wdrażał modele komunikacji kryzysowej dla firm operujących w skali międzynarodowej. Reprezentował polskie firmy na arenie międzynarodowej, współpracując m.in. z Atlantic Council czy Centre for Strategic and International Studies (CSIS).

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF