...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Zortrax M300 Dual – nowa drukarka z podwójną ekstruzją

Zortrax wprowadza na rynek M300 Dual – drukarkę 3D z podwójną ekstruzją. Dzięki zastosowaniu systemu rozpuszczalnych w wodzie podpór (LPD Plus), w desktopowym urządzeniu zamknięto technologię, która do tej pory była zarezerwowana tylko dla przemysłowych drukarek 3D.

Model M300 Dual wprowadza szereg nowatorskich rozwiązań odpowiadających na potrzeby specjalistów z różnych branż szukających profesjonalnej, ale przyjaznej użytkownikowi drukarki. Urządzenie umożliwia pracę z dwoma materiałami, a umieszczony w M300 Dual ekstruder z podwójnym hotendem i dwoma oddzielnymi nozzlami, pozwala na tworzenie modeli o geometrii niemożliwej do uzyskania na drukarkach pracujących tylko z jednym materiałem. Dwie dysze urządzenia naprzemiennie ekstrudują materiał modelowy, z którego wykonywany jest wydruk oraz materiał podporowy, z którego wytwarzane są, rozpuszczalne w wodzie, struktury podporowe. Ponieważ podpór nie trzeba usuwać manualnie, możliwy jest druk modeli o bardzo złożonej konstrukcji.

System podwójnej ekstruzji oraz duży obszar roboczy, pozwalają na wykonywanie szczegółowych i skomplikowanych wydruków o przemysłowym standardzie przy zachowaniu cech drukarki desktopowej. Naszym celem jest przeniesienie możliwości, jakie daje druk przemysłowy do mniejszych, bardziej przyjaznych dla użytkownika urządzeń. Nowy model M300 Dual to właśnie kolejny krok w tym kierunku. Dodatkowo drukarka M300 Dual jest kompatybilna z wygładzarką Apoller. Możemy więc mówić o stworzeniu kompleksowego rozwiązania pozwalającego na pracę przy wykorzystaniu urządzeń Zortrax od początku do końca  – mówi Rafał Tomasiak, prezes Zortrax.

Urządzenie zostało wyposażone w szereg funkcjonalności, które sprawiają, że drukowanie jest jeszcze bardziej komfortowe. Jednym z nowych rozwiązań jest funkcja blackout response system – zabezpieczająca pracę podczas awarii zasilania. Dzięki wbudowanym kondensatorom drukarka podtrzyma zasilanie przez czas konieczny do automatycznego zapisania postępu wydruku. Po wznowieniu dostawy energii, urządzenie zapyta czy kontynuować wydruk czy rozpocząć go od nowa. Po wybraniu opcji kontynuacji będzie drukować od miejsca, w którym skończyło pracę przed wyłączeniem.

Kolejną zmianą poprawiającą pracę z urządzeniem oraz ograniczającą straty przy wydruku jest udoskonalony sensor materiału. M300 Dual zasygnalizuje użytkownikowi pojawienie się takich błędów, jak na przykład brak materiału, nieprawidłowe założenie szpuli czy zatkanie nozzla i przejdzie w stan pauzy. Ponadto, drukarka została wyposażona w kamerę, która umożliwia pełen streaming, co pozwala na bieżąco monitorować proces wydruku i uniknąć ewentualnych błędów podczas tworzenia prototypów.

M300 Dual posiada: duże pole robocze, wynoszące 265x265x300 mm; intuicyjny, dotykowy, kolorowy wyświetlacz LCD oraz łączność przez Wi-Fi, Ethernet i USB, co umożliwia tworzenie farm druku 3D i przyśpieszenie pracy. Warto zaznaczyć, że użytkownik M300 Dual może wykorzystywać różne rodzaje platform roboczych, m.in. szklanych i perforowanych. Ponadto, system drukarki jest otwarty na szeroką gamę filamentów, w tym również tych pochodzących z oferty innych producentów. Wszystkie materiały Zortrax dedykowane do M300 Dual – zarówno modelowy, jak i supportowy – będą dostępne na szpulach. Produkt będzie dostępny w sprzedaży na przełomie II i III kwartału br. Sugerowana cena detaliczna wynosi 3990 Euro.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF