...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Apple dostosowuje system do pandemii

face id

Pandemia dotyka nas na każdym kroku. Wizyty w takich miejscach jak restauracja czy kino z dnia na dzień stały się czymś niecodziennym, a korzystanie z takich technologii jak Apple id w wielu przypadkach okazało się utrudnione przez noszone przez nas maski.

Producent iPhone chyba w końcu uznał, że maski zawitają na dłużej w naszym życiu, ponieważ postanowił on dostosować możliwość autoryzacji twarzą do nowych standardów życia. W najnowszej wersji oprogramowania użytkownicy mogą zdecydować czy chcą zaryzykować utratę pewnego stopnia bezpieczeństwa w zamian za wygodę. Nowa opcja pozwala przystosować Face Id do współpracy z maseczkami na twarzy. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z wygodnej technologii rozpoznawania twarzy w miejscach, gdzie zasłonięcie ust i nosa jest wymagane. Dla użytkowników urządzeń zdecydowanie będzie to duże ułatwienie mimo utraty pewnego stopnia bezpieczeństwa.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF