...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Apple pierwszy w historii z wyceną ponad 3 bilionów dolarów

3 biliony apple

Gigant z Cupertino po raz kolejny bije swoje własne rekordy. W jaki sposób wartość Apple urosła o bilion dolarów w niecałe półtora roku?

Apple w przeszłości ustanawiało już rekordy dotyczące wyceny spółek. Było pierwszą firmą, która osiągnęła wartość biliona dolarów po to, żeby 2 lata później podwoić swoją wycenę i również jako pierwsza osiągnąć kolejny bilion. A teraz po około 16 miesiącach znów im się to udało.
Na tak wysokie wzrosty ma wpływ kilka czynników, jako główne należy rozpatrywać rosnącą popularność usług firmy, dobrą pozycję na rynku oraz utrzymanie renomy.

Wraz z ciągle trwającą pandemią ilość użytkowników takich subskrypcji jak Apple Tv, One lub Music ciągle rośnie. A ich ciągły rozwój wychodzi firmie na dobre.
Mimo iż flagowy produkt firmy w Europie nie jest w szczycie formy, a coraz więcej osób sięga po konkurencje, to rynek Chiński przedstawia zupełnie inny obraz. IPhone po kilku gorszych latach wraca do łask w szczególności w Chinach, czyli na runku, przynoszącym największe zyski.
Prawdopodobnie jednak najważniejsze jest to, jak inwestorzy postrzegają firmę, ostatnie lata pokazały, że producent nadal potrafi dostarczyć wysokiej jakości produkty i wciąż kieruje trendami na rynku.

Jeżeli pogłoski o eksploracji przez firmę nowych rynków takich jak metaverse czy samochody elektryczne okażą się prawdziwe możliwe, że już niedługo mówić będziemy o kolejnych rekordowych wycenach.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF