...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

BlizzCon tymczasowo odwołany

Blizzard poinformował, że wstrzymuje tymczasowo konferencję BlizzCon. Firma wydała oświadczenie, w którym informuje o przyszłości eventu jak i o swoich przyszłych planach. Wydarzenie miało odbyć się na początku roku 2022.

BlizzCon to konferencja organizowana przez Blizzard Entertainment od 2005 roku. Jej celem było i jest promowanie gier studia. Ze względu na pandemię wydarzenie zostało odwołane już w 2020 i 2021 roku. Blizzard oficjalnie powiadomił, że na razie wstrzymują się z coroczną organizacją –

 Chcemy dać sobie czas, by ponownie przemyśleć to, jak może wyglądać przyszłość BlizzConu. Pierwsza edycja miała miejsce 16 lat temu i od tego czasu naprawdę wiele się zmieniło – chodzi przede wszystkim o mnogość sposobów, w jakie gracze i społeczność mogą się ze sobą spotkać i wspólnie czuć, że są częścią czegoś większego. Niezależnie od tego, jak impreza będzie wyglądać w przyszłości, musimy mieć także pewność, że będzie ona tak bezpieczna, przyjazna i inkluzywna, jak to tylko możliwe. Zależy nam na ciągłej komunikacji z naszymi graczami i w dalszym ciągu BlizzCon ma odgrywać w niej znaczącą rolę. Jesteśmy podekscytowani na myśl o tym, co uda nam się osiągnąć w kwestii tego wydarzenia, gdy już powrócimy do niego w przyszłości – informuje firma.

Nie wiemy jak długa będzie przerwa, jednak może ona potrwać znacznie dłużej niż rok. Blizzard ostatnio miał gorszy okres. Słaba komunikacja z fanami, złe decyzje oraz afera dotycząca molestowania i rasizmu wewnątrz firmy. 

Firma ma w planach wydanie takich gier jak Diablo IV, Overwatch 2 i wersje mobilną Diablo Immortal. Mimo, że BlizzCon zawsze służył jako narzędzie do informowania fanów, to producent dał sygnał, że nie zamierza zostawiać graczy z niczym. Firma zapowiedziała, że niedługo pokażą wiele ekscytujących rzeczy, związanych z najnowszymi premierami.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF