...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Budimex wspiera bezpieczeństwo na drogach na Słowacji

Budimex, firma budująca kluczowe połączenie między autostradami D1 i D4 w pobliżu Bratysławy, skupia się także na bezpieczeństwie drogowym w pobliżu realizowanego kontraktu. Poprzez projekt Hello ICE, dąży do zwiększenia wiedzy uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania. Generalny wykonawca ruszył z akcją w polskiej szkole w Bratysławie.

Budimex przygotował dla dzieci dyskusję i zajęcia na świeżym powietrzu, w tym miasteczko ruchu drogowego. W wydarzeniu wzięli udział także rodzice dzieci, a spotkanie swoją obecnością uświetnił ambasador Polski w Bratysławie – Maciej Ruczaj.

W ramach projektu Hello ICE, Budimex od dawna angażuje się w edukację i profilaktykę w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Tylko w pierwszej połowie 2024 roku w projekt zaangażowano 3500 dzieci w 17 lokalizacjach. Podczas 12 lat istnienia programu odbyły się setki szkoleń w szkołach i przedszkolach w Polsce, a uczestnikom rozdano tysiące elementów odblaskowych i zidentyfikowano ponad 700 niebezpiecznych punktów na mapie drogowej w całym kraju.

Każdy, w tym najmłodsi, ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Wydarzenie w Bratysławie było pierwszym tego rodzaju poza Polską. W obecności policjanta omówiliśmy znaki drogowe, zasady bezpieczeństwa drogowego i budowlanego, a w części praktycznej dzieci miały okazję jeździć rowerami lub innymi pojazdami po specjalnym torze ze znakami i przeszkodamipowiedział Wojciech Włodzimirski, dyrektor kontraktu w Budimeksie. Dodał, że celem projektu jest edukacja uczniów poprzez ciekawe interaktywne lekcje, aby lepiej potrafili dbać o własne bezpieczeństwo.

Oprócz budowy kluczowej infrastruktury na Słowacji, firma koncentruje się na projektach z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Przykładem jest ukończenie pokoju zabaw w Klubie Rodziców i Dzieci – Vajnory, znajdujące się w pobliżu placu budowy D1D4. W ramach współpracy przestrzeń została umeblowana, wyposażono ją w zabawki dydaktyczne dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz basen z piłkami.

Naszym celem jest nie tylko budowa infrastruktury, ale także poprawa warunków życia mieszkańców na obszarach, w których działamy. Staramy się być odpowiedzialnym partnerem biznesowym i dobrym sąsiadem dla lokalnych społecznościdodał Wojciech Włodzimirski.

Ukończenie węzła D1 i D4, który jest pierwszym projektem Budimeksu na Słowacji, znacząco poprawi efektywność transportu wokół stolicy i w całym regionie. Modernizacja i rozbudowa D1 zwiększy komfort podróżowania, bezpieczeństwo i płynność ruchu. Połączenie między D1 i D4 odciąży również autostradę przechodzącą przez stolicę Słowacji.

::

BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. W okresie 56 lat istnienia firma zrealizowała tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Grupa Budimex zatrudnia ponad 7 tysięcy osób i współpracuje z ponad 15 tysiącami podwykonawców i dostawców surowców i materiałów budowlanych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły jej zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jest obecna nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym: w Czechach i w Niemczech, na Łotwie i Słowacji. Zwiększa swoje zaangażowanie w sektorze produkcji zielonej energii, gospodarki odpadami i elektromobilności. Od 1995 roku Budimex jest notowany jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą m.in: Mostostal Kraków, BXF Energia, Budimex Mobility, Budimex Kolejnictwo oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF