...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

CD Projekt poniżej oczekiwań w trzecim kwartale 2021

CD Projekt

Kłopoty z grą "Cyberpunk 2077" dają się we znaki. CD Projekt nie spełnił oczekiwań analityków giełdowych w trzecim kwartale bieżącego roku.

Przychody CD Projektu w trzecim kwartale 2021 wyniosły 144,5 mln i były o 38 procent wyższe od osiągniętych w trzecim kwartale 2020 roku. Jednak kwartalny zysk netto spadł o 30 procent – do 16,3 mln zł. Analitycy spodziewali się przekroczenia 35 mln zł.

Spadek zysku netto tłumaczy się przede wszystkim kosztami związanymi z grą „Cyberpunk 2077”, który z problemami mierzy się od chwili premiery. W ostatni weekend tytuł został przeceniony aż o 50 procent, dzięki czemu trafił na pierwsze światowego rankingu najlepiej sprzedających się gier na platformie Steam.

Jednocześnie stan naszych rezerw finansowych w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych na przestrzeni trzeciego kwartału zwiększył się o 55 mln zł

– informuje Piotr Nielubowicz, wiceprezes ds. finansowych w CD Projekt.

Na kontach grupy jest 740,8 mln zł gotówki, a wraz z obligacjami skarbowymi – 1,18 mld zł.


źródło: Press

Adam Daniluk