...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Credit Agricole partnerem programu Eco-Miasto

Bank Credit Agricole został oficjalnym partnerem 9. edycji projektu Eco-Miasto, który nagradza dobre praktyki miast oraz tworzy wspólnotę samorządów działających na rzecz ochrony środowiska. Bank będzie dzielił się swoimi doświadczeniami w obliczu aktualnych wyzwań środowiskowych i promował kampanię edukacyjną #MniejPlastiku.

Celem programu Eco-Miasto jest umożliwianie wymiany doświadczeń między miastami i promowanie najlepszych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju miast. W ramach konkursu dla samorządów lokalnych, każdego roku nagradzane są najbardziej zaangażowane środowiskowo miasta w Polsce. Obecnie gminy mają okazję zaprezentować swoje lokalne działania w pięciu kategoriach: gospodarki wodnej, zieleni miejskiej/zielono-błękitnej infrastruktury, odpadami/gospodarki o obiegu zamkniętym, zrównoważonej mobilności i efektywności energetycznej/odnawialnych źródeł energii.

Bank Credit Agricole, jako partner programu Eco-Miasto, pomaga budować platformę wymiany wiedzy i dobrych praktyk środowiskowych, które służą poprawie jakości życia mieszkańców w dobie walki z kryzysem klimatycznym. Przy okazji projektu, bank promuje swoją kampanię edukacyjną #MniejPlastiku. To różnego rodzaju inicjatywy, których celem jest zmiana nawyków i podnoszenie świadomości o tym, jaki wpływ na środowisko mają tworzywa sztuczne oraz jak ten wpływ ograniczać. Jednym z elementów kampanii jest akcja Wiślana Odyseja, czyli 1200-kilometrowa wyprawa wzdłuż brzegów Królowej polskich rzek, podczas której pracownicy banku wraz z wolontariuszami sprzątają plastikowe śmieci.

Współpraca przy programie Eco-Miasto pozwala nam promować nasze inicjatywy oraz popularyzować koncepcję zrównoważonego rozwoju miast. Poprzez realizowaną przez nas kampanię #MniejPlastiku inicjujemy zmiany metodą małych kroków, na poziomie regionalnym. Projekt łączy realizację potrzeb mieszkańców miast z dbaniem o potrzeby środowiska.

Przemysław Przybylski, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej, rzecznik prasowy Credit Agricole

W ramach obecnej edycji Eco-Miasta oprócz konkursu i gali wręczenia nagród odbędzie się m.in. 28 września 2022 konferencja z udziałem miejskich zarządców, przedstawicieli rządowych i biznesu, organizacji pozarządowych oraz ekspertów z branży ochrony środowiska. Zaprezentowane podczas wydarzenia rozwiązania techniczne i innowacje usprawnią osiąganie celów środowiskowych, a pomysły z Polski i z zagranicy będą doskonałym źródłem inspiracji dla miast.

Eco-Miasto to ogólnopolski projekt zainicjowany przez Ambasadę Francji w Polsce, realizowany w partnerstwie z UNEP/GRID-Warszawa. Z UNEP/GRID-Warszawa bank Credit Agricole współpracuje też przy trzeciej edycji programu Climate Leadership. Wspiera on firmy w działaniach na rzecz ochrony środowiska w Polsce.


źródło: Credit Agricole

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF