...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

David Yarnton dołącza do Kinguin

Uznana w branży gier wideo osobowość rozpoczyna swoją współpracę z Kinguin. David Yarnton stanie się Partnerem i Szefem Rozwoju Biznesu firmy.

Kinguin to jeden z pierwszych internetowych rynków gier wideo. Zatrudnienie tak uznanej osoby jak David ma wznieść całą strukturę firmy na wyżyny. Jego zadaniem jako Partnera i Szefa Rozwoju Biznesu będzie reprezentowanie Kinguin na całym świecie, a także bycie łącznikiem w sprawach gier wideo oraz esportu.

David w świecie gier ma ponad 30-letnie doświadczenie. Pracę w branży rozpoczął w 1986 roku jako dyrektor ds. marketingu w firmie sprzedającej konsole 8-bitowe oraz przenośne. Następnie przez 17 lat pełnił tę samą funkcję w Nintendo w Australii oraz był General Managerem na rynku brytyjskim. Potem pracował również w Gfinity, a ostatnio jako Dyrektor Generalny UK & ROI i Wiceprezes UKIE.

David to niezwykle uznana persona również w esporcie. Często przemawiał na temat rozwoju branży przy różnych konferencjach na całym świecie.

Kinguin odnotował ogromny wzrost w ciągu ostatnich kilku lat i nie mogę się doczekać, aby pomóc firmie kontynuować tę tendencję. Jako przewodniczący UKIE’s Esports Sub-Group oraz doradca zarządu BESA, dwóch organizacji zajmujących się rozwijaniem talentów i biznesu w Wielkiej Brytanii, uważam, że Kinguin powinien być słusznie uznawany za jedną z globalnych gwiazd esportu i gier wideo. Bardzo się cieszę, że dołączam do firmy i nie mogę się doczekać współpracy z Viktorem oraz całym zespołem Kinguin. Jestem gotów, aby pomóc w rozwijaniu tego biznesu na całym świecie

David Yarnton, Partner i Szef Rozwoju Biznesu w Kinguin

 

Adam Daniluk