...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

David Beasley wzywa Elona Muska do pomocy

Elon Musk

Problem głodu na świecie można rozwiązać jednym tweetem. Dyskusja pomiędzy Muskiem i Beasleyem rozpoczął Dr. Eli Davida.

“2% bogactwa Elona Muska mogłoby rozwiązać problem głodu na świecie” z faktami takim jak to że 2% majątku właściciela Tesli to 6 miliardów dolarów oraz to, że organizacja UN WFP(World Food Program) w 2020 zebrała 8,4 miliarda dolarów. 

Z wyjaśnieniem pośpieszył dyrektor WFP(David Beasley)

Nagłówek nie jest dokładny. 6 miliardów dolarów nie rozwiąże problemu głodu na świecie, ale zapobiegnie niestabilności geopolitycznej, masowej migracji i uratuje 42 miliony ludzi na skraju śmierci głodowej. To bezprecedensowy kryzys i burza spowodowana zbiegiem Fali Covid/konfliktami zbrojnymi/kryzysem klimatycznym. 

Powyższe tłumaczenie najwidoczniej przekonało Muska, zdecydował się odpowiedzieć serią tweetów

Jeśli WFP opiszę w tym wątku dokładnie, jak 6 miliardów dolarów rozwiąże głód na świecie, sprzedam akcje Tesli i to zrobię. Proszę opublikować swoje obecne i proponowane wydatki w szczegółach, aby ludzie mogli zobaczyć, na co dokładnie mają iść pieniądze.

Na ten moment nie wiadomo czy do spotkania faktycznie dojdzie, czy dyskusja pozostanie jedynie w strefie internetowej, nie ulega jednak wątpliwości, że sam fakt takiej wymiany zdań zdecydowanie nagłaśnia sprawę. A to z kolei na pewno nie zaszkodzi w przypadku tak istotnego problemu. A nawet może pozwolić WFP na zebranie więcej darowizn w kończącym się roku.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF