...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Jak zostać „szefową idealną”?

sara blakely

Znana na całym świecie marka bielizny elastycznej Spanx została sprzedana za 1,2 miliarda dolarów funduszowi Blackstone. Z tej okazji Sara Blakely, właścicielka firmy, nagrodziła wszystkich swoich pięciuset pracowników.

Sara bez wstydu mówi, że podczas rozkręcania swojej firmy nie miała zielonego pojęcia o biznesie. Jednak mimo wszystko nie poddawała się. Wykonywała swoją pracę z jak największą starannością z myślą o zadowoleniu klientów. Spanx zostało założone w 2000, początkowy budżet właścicielki wynosił zaledwie 5000 dolarów. Już w 2012 Sara Blakely została uhonorowana przez „Forbes” jako najmłodsza kobieta-miliarderka.

Moim marzeniem jest, aby było więcej „kobiet-inwestorów”. Potrzebujemy wkładu kobiet.

Sara Blakely, podczas odbierania nagrody

Kobieta rozumie, że jej sukces to także osiągnięcie jej pracowników. Podczas imprezy firmowej z okazji łączenia firm, każdy współpracownik został hojnie obdarowany dwoma ekskluzywnymi biletami lotniczymi w dowolne miejsce, a także otrzymał dziesięć tysięcy dolarów, na wydatki. Reakcja ludzi była do przewidzenia. Całość Sara relacjonowała na swoim instagramie.

Obie firmy poinformowały, że umowa pozwoli Spanx zwiększyć rynek i poszerzyć swoją działalność w internecie. Również wedle życzeń Sary, która od początku walczyła o zwiększenie roli kobiet w świecie biznesu, chcą stworzyć całkowicie żeńską radę dyrektorów w firmie odzieżowej. 

 

Adam Daniluk