...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Deweloper Milestone przy okazji promocji inwestycji Kamienica Nova Chopina 22 redefiniuje pojęcie wideografii w branży

Deweloper Milestone prezentuje film promujący jego najnowszą inwestycję w Pruszkowie, tym samym otwierając nową erę produkcji filmowych w branży deweloperskiej. Unikalna, wielowymiarowa opowieść całkowicie redefiniuje podejście do prezentacji osiedli mieszkaniowych. Koncepcja wykracza poza konwencjonalne przedstawienie budynku, a zamiast skupiać się wyłącznie na technicznych aspektach w pełni oddaje filozofię marki.

Estetyka i atmosfera zbudowana na kontrastach 

Podczas prac koncepcyjnych nad filmem promocyjnym priorytetem było odnalezienie świeżego podejścia, które zrewolucjonizuje standardy wideografii w branży deweloperskiej. Głównym elementem są więc nie tylko kwestie techniczne, ale też estetyka i atmosfera, które komplementarnie uzupełniają wizerunek firmy. Film dostępny jest na kanale YouTube dewelopera: https://www.youtube.com/watch?v=DvYayQ8MpMM

Cały projekt składa się z trzech segmentów, które tworzą spójną narrację. Zadaniem czołówki było przyciągnięcie uwagi widza. Inspiracją do stworzenia tej części była estetyka znana z seriali „House of Cards” czy „Succession”. Powolne, przemyślane ruchy kamery, które skupiają się na mocnych, impresjonistycznych detalach doskonale oddają atmosferę panującą w biurze. Z kolei precyzyjne, spotlightowe oświetlenie i nieoczywiste perspektywy pozwoliły uzyskać wrażenie głębi.

Drugi segment skupia się na ukazaniu kulis tworzenia projektu. Ujęcia z wypowiedziami pracowników, utrzymane w portretowej stylistyce oraz kadry pokazujące pracę nad projektem, pozwoliły podkreślić osobisty charakter filmu. Trzeci segment koncentruje się na aspekcie dokumentalnym, pokazującym skalę przedsięwzięcia. Ujęcia z dronów, obejmujące plac budowy i okolicę z lotu ptaka oraz dodatkowe ujęcia z ręki podkreślają ideę kontrastu.

Kluczowym elementem, spajającym te trzy segmenty oprócz linearnej narracji, stała się czarno-biała kolorystyka. Jest ona pewnego rodzaju kontrastem pomiędzy spokojną przestrzenią biurową zorientowaną na proces twórczy, a dynamicznym procesem budowy. Istotnym aspektem całego przedsięwzięcia, który pomógł ukształtować rytm montażu i nadać głębi narracji, był wybór muzyki. Inspirując się stylem „liminal space”, udało się skomponować tło dźwiękowe, które idealnie wpisuje się w motyw kontrastu i przechodzenia pomiędzy poszczególnymi etapami projektu.

Muzyka, będąca mieszanką analogowych syntezatorów i współczesnej szkoły samplingu, uzupełniona o wykorzystanie ziarna dźwiękowego i niskich częstotliwości, subtelnie ewoluuje w takt rozwoju narracji oraz wzbogaca wizualną stronę filmu o dodatkowy wymiar emocjonalny. Downbeatowe tempo idealnie komponuje się z dynamiką poszczególnych segmentów, doskonale oddając efekt przejścia – czy to w sensie fizycznym, od jednego miejsca do drugiego, czy emocjonalnym, przechodząc od konceptu do realizacji.

Misja tworzenia domów dla przyszłych pokoleń

Milestone to deweloper, który wprowadza na rynek nową jakość – nie tylko w zakresie budownictwa, ale także w podejściu do tworzenia przestrzeni życiowych. Firma stawia sobie za cel dostarczanie wysokiej jakości mieszkań i domów oraz promowanie wartości, które wciąż zyskują na znaczeniu. Jej misja wykracza poza tradycyjne ramy deweloperskie, kładąc nacisk na selekcję materiałów konstrukcyjnych, które spełniają najwyższe standardy i jednocześnie minimalizują negatywny wpływ na środowisko.

Zaangażowanie Milestone w promowanie zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności społecznej manifestuje się w każdym aspekcie działalności firmy. Film promujący najnowszą inwestycję dewelopera to swego rodzaju prezentacja tejże nieruchomości, ale też wprowadzenie widzów w świat wartości, które są fundamentem marki. Firma dzieli się swoją misją, pokazując, że każdy projekt to dla niej okazja do wprowadzania pozytywnych zmian, nie tylko w bezpośrednim otoczeniu, ale także w szerszej perspektywie społecznej i ekologicznej. Jak wielokrotnie podkreśla Arkadiusz Kaliński, założyciel Milestone, w branży nie powinno chodzić wyłącznie o budowę mieszkań i domów tu i teraz, ale o tworzenie przestrzeni życiowych dla przyszłych pokoleń.

Realizacja promocji inwestycji Kamienica Nova Chopina 22

Agencja Deweloperni.pl odpowiada za koncepcje kreatywne, komunikację i social media. Za realizację filmu odpowiadają Stefan Monin (reżyseria, muzyka), Tomasz Bury (Director of Photography), Michał Bielski (operator kamery, operator drona), Rafał Bańdura (montaż). Autorką identyfikacji wizualnej inwestycji jest Jagoda Soszyńska z RTR IT Services, a za performance marketing odpowiada Agencja Marketing Match.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF