...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Donald Trump planuje uruchomić nowy portal społecznościowy

new york times - the truth

Były prezydent USA, Donald Trump ogłosił plany uruchomienia nowej sieci mediów społecznościowych TRUTH Social oraz portal streamingowy TMTG. Jak sam twierdzi „platforma ma sprzeciwić się tyranii wielkich technologii” oskarżając ich o łamanie prawa wolności słowa w Stanach Zjednoczonych.

Media społecznościowe odegrały ważną rolę podczas prezydentury Trumpa. Były jego ulubionym środkiem komunikacji. Jednak po tym, jak jego zwolennicy zaatakowali Kapitol, został zbanowany na Twitterze i Facebooku. Już wcześniej jego posty były krytykowane, za obraźliwe i kontrowersyjne treści. Twitter zaczął stopniowo kasować jego posty, by z czasem całkowicie zabrać mu dostęp do portalu.

„Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, w którym talibowie są obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony” – słowa Donalda Trumpa w komunikacie wydanym przez jego nowo utworzoną spółke Trump Media and Technology Group (TMTG).

Portal zostanie stworzony przez fuzję TMTG ze spółką Digital World Acqusition Group (DWAC), dzięki transakcji wyceniającej TMTG na 875 mln. dolarów. Aplikację TMTG można zamówić w przedsprzedaży w Apple Store.


Autor: 

Adam Daniluk

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF