...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Riot Games wprowadza e-sport do kin!

Jak podaje producent gry League of Legends, finał Worlds 2021 będzie można zobaczyć na dużym ekranie.

 

Riot Games informuje, że serię finałową będziemy mogli obejrzeć aż w 70 kinach w Europie. Jest to wynik zawartej współpracy z firmą Piece of Magic Entertainment, zajmującą się dystrybucją teatralną. Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy e-sport trafia na duży ekran.

W 2018 roku transmitowany był finał IEMu w Katowicach pomiędzy popularnym Fnatic, a organizacją Faze Clan, a w 2019 w 50 hiszpańskich kinach kibice mogli zobaczyć finał Worldsów pomiędzy G2, a chińskim FunPlus Phoenix. Finał odbędzie się już 6 listopada. Nie wiemy jeszcze, czy będzie można go obejrzeć w polskich kinach. Jednak specjalnie utworzona przez Riot Games strona: lolincinemas.com sugeruje, że nie jest to tylko jednorazowe wydarzenie, a w przyszłości będzie możliwość zobaczenia największych turniejów e-sportowych na dużym ekranie.

 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF