...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Duże oczekiwania wobec Metaverse! Co zrobi konkurencja?

metaverse

Metaverse to przyszłość internetu, jego nowa lepsza wersja. Nowe zobrazowanie rzeczywistości, zmiana sposobu organizacji pracy. Oczekiwania są ogromne, a problemy, które czekają twórców przed jej ukończeniem, równie wielkie.

Metaverse to termin używany do opisywania koncepcji przyszłej integracji internetu. W nim stykają się ze sobą dwa wymiary, internetowy i rzeczywisty, tworząc wirtualną przestrzeń 3D.

„Nowy internet” będziemy zwiedzać za pomocą utworzonego przez nas avatara. Pozwoli to  nam na interakcję z przyjaciółmi w zupełnie nowy sposób.   

Mark Zuckerberg

Podczas konferencji Facebook Connect, Mark Zuckerberg zdradził jak będzie wyglądać Metaverse 

Wierzymy, że metaverse będzie następcą mobilnego internetu, będziemy mogli czuć się obecni – jakbyśmy byli tam z ludźmi, bez względu na to, jak daleko jesteśmy od siebie.

Mark Zuckerberg

Metaverse ma nam pozwolić na eksplorację internetu, nie tylko za pomocą wzroku i słuchu. Ma także umożliwić nam na uaktywnienie pozostałych zmysłów i zapewnić kompletnie nowe doznania.

Według ekspertów, Metaverse nie jest niczym nowym. Już teraz marki jak Gucci, Vans, Coca-Cola, Netflix czy Warner Bros eksperymentują w wirtualnej przestrzeni. Dodatkowo są gry i aplikacje oparte na interfejsie 3D, choćby Roblox, który technologią zainteresował się wcześniej. Meta nie wprowadza niczego nowego, a jedynie rozwija istniejące już pomysły.

Jeśli nowa Meta uzupełni istniejący rozproszony metaverse o możliwość przyjaznego logowania się do różnych gier i aplikacji 3D w oparciu o ten sam dostęp i avatar, to odegra kluczową rolę. Moim zdaniem ma na to dużą szansę ze względu na skalę działania i ogromne doświadczenie w rozwijaniu swoich produktów i wdrażaniu innowacji.

Michał Ryszkiewicz, managing partner w Kamikaze

Przed metaverse stoją  duże wyzwania. Eksperci uważają, że już teraz pracodawcy nie nadążają za digitalową rewolucją. W dodatku nie wszystko to, co w obecnej erze internetu istnieje, jest wystarczająco chronione prawem. NFT i kryptowaluty to rzeczy, o których wiadomo już od dawna, jednak dopiero teraz wiedza o nich stała się powszechna. To bardzo ciekawe czasy dla świata cyfrowego. Prędkość, z jaką to wszystko się rozwija jest porażająca, a Mark Zuckerberg chce jeszcze bardziej wszystko rozpędzić.

 

Adam Daniluk