...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Facebook i Instagram udostępniają Podsumowanie Roku

instagram year review

Portale Meta (dawniej Facebook) udostępniły spersonalizowane podsumowania roku.

Meta wprowadziła funkcje „Powtórki roku 2021” na portalach Facebook oraz Instagram. Na Facebooku zobaczymy spersonalizowaną kartę „Year Together”, która pokaże chwile spędzone z przyjaciółmi, jakie odwiedziliśmy miejsca i ludzi, którzy byli dla nas najważniejsi w minionym roku. Nowa funkcja będzie dostępna do 30 grudnia.

Użytkownicy Instagrama mogą udostępnić relację złożoną wykorzystującą archiwum wrzucanym przez nas zdjęć za pośrednictwem Stories. Jest to w pełni spersonalizowana lista, samemu można wybrać do 10 postów. Aby skorzystać z funkcji trzeba opublikować przynajmniej trzy relacje w ciągu roku. Użytkownicy dostaną komunikat po wejściu na Instagram o możliwości utworzenia własnego „wehikułu czasu”.

Tego typu podsumowania roku w serwisach Meta są odpowiedzią na popularne time-warpy. W zeszłych latach mogliśmy zobaczyć między innymi na Spotify, czy też Snapchacie. W tym roku swoją własną wersję udostępnił TikTok.

Adam Daniluk