...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Google zmusza do szczepień

google covid

Jedna z największych firm świata od dawna wspiera szczepienia. Wraz z zarządzeniami rządu pracownicy dostają ostatnie przypomnienie.

Według wewnętrznego memo, do którego dotarło CNBC, Google zapowiedział swoim pracownikom obowiązek zaszczepienia się. Wszyscy mają przedstawić certyfikat szczepienia do 18 stycznia. Każdy nieszczepiony zostanie skierowany na 30-dniowy, płatny urlop administracyjny.  W przypadku gdy nie przekona to osoby do zaszczepienia się, zostanie ona skierowana na sześciomiesięczny urlop bezpłatny, po którym jej umowa zostanie rozwiązana.
Mimo iż firma od ponad pół roku wymaga od pracowników testów lub szczepienia, aby móc wrócić do biura dotychczas nie wyciągała ona konsekwenci wobec osób niestosujących się do zasady. Decyzja, według znanych informacji dotyczyć ma jedynie pracowników na terenie Stanów Zjednoczonych.

Ostatnie zawirowania wokół zarządzenie Joe Bidena prawdopodobnie skłoniła firmę do zmiany podejścia. Jak przyznał rzecznik firmy, popierają oni kontrowersyjną ustawę Bidena. Według projektu prezydenta każda firma, zatrudniająca więcej niż sto osób, ma wymagać od swoich pracowników częstych testów lub szczepienia. Jednak sam projekt przy dużym oporze ze strony opozycji i samych przedsiębiorców trafił do oceny sądowej i najprawdopodobniej wyląduje na biurkach sędziów sądu najwyższego. Mają oni ocenić czy projekt ustawy jest konstytucyjny i czy może zostać uchwalony.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF