...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Group One Media wprowadza niestandardowe benefity dla pracowników z 5-letnim stażem

Group_One

Spółki Group One: Grow Now, Mediaplus, Labcon, Salestube oraz Value Media wprowadzają niestandardowe benefity dla pracowników z minimum 5-letnim stażem. W ramach docenienia otrzymają oni dodatkowe 2 tygodnie płatnego urlopu oraz polisę na życie w wysokości nawet 2,5 miliona złotych.

Spółki mediowe Group One, do których w 2021 dołączyło blisko 200 nowych osób, kontynuują inwestycje w priorytetowy obszar “Collegues”. Do listy benefitów dla wszystkich zatrudnionych takich jak krótsza praca w piątki, praca hybrydowa czy zajęcia z angielskiego, dodaje dodatkowy segment. W ramach podziękowań dla pracowników z ponad 5-letnim stażem, firma zdecydowała się na niestandardowe benefity, które adresują dwie różne potrzeby.

Tworzenie najlepszego miejsca do pracy to nie tylko atrakcyjna oferta dla nowych pracowników, dzięki której w tym roku powitaliśmy w zespołach prawie 200 osób. To też dbanie o tych, którzy od lat budują sukces naszej firmy. Osoby, które pracują u nas dłużej niż 5 lat, mają ogromny wpływ na to, gdzie dziś jesteśmy jako organizacja. Dzięki nim możemy tworzyć śmiałe plany na przyszłość. Chcieliśmy im podziękować dając coś więcej niż przysłowiowe pamiątkowe pióro. Dwa benefity, które wybraliśmy, odnoszą się do dwóch różnych obszarów życia. Z jednej strony chcemy zadbać nich o tu i teraz. Uważamy, że po 5 latach należy im się porządny urlop, dlatego biorąc 2 tygodnie wolnego, otrzymują drugie 2 dodatkowo. Myślimy też o przyszłości – chcemy, żeby nasi kluczowi pracownicy czuli się bezpiecznie. Dlatego oferujemy im ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków i śmierci, które gwarantuje wsparcie finansowe ich bliskim w wysokości nawet do 2,5 mln zł.

Kamil Wiszowaty, CEO Group One Media

Choć opisane wyżej benefity można określić jako wyróżniające się i niecodzienne, są jednak mocno umocowane w trendach, które można zaobserwować na rynku pracy od dłuższego czasu. Według raportu Employer Brand Research 2021 autorstwa Randstad, w TOP 5 najbardziej pożądanych aspektów zatrudnienia znalazły m.in. stabilność zatrudnienia oraz równowaga między pracą, a życiem prywatnym. Według badania GfK, opieka medyczna jest na trzecim miejscu najbardziej pożądanych benefitów. Bonusy dla 5-latków są też spójne z wewnętrznymi badaniami Best Place to Work, które Group One przeprowadza dwa razy w roku, żeby badać puls organizacji. Pracownicy wyraźnie doceniają w nich oferowane przez grupę ubezpieczenie zdrowotne i dodatkowy wolny czas w piątki.


Źródło: Group One Media 

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF