...

BRIEF dociera do polskich firm i ich pracowników – do wszystkich tych, którzy poszukują inspiracji w biznesie i oczekują informacji o ludziach, trendach i ideach.

Skontaktuj się z nami

Gyfted uzyskało 10 milionów finansowania

Gyfted

Twórcy chcą zrewolucjonizować proces rekrutacji przy wykorzystaniu nauczania maszynowego

Gyfted to startup założony przez Michała Kosińskiego, Roberta Kowalskiego i Adama Szefera. Chcą oni stworzyć narzędzie pozwalające zautomatyzować i usprawnić rekrutacje w firmach. Ma ona pomóc zarówno pracownikom, jak i pracodawcom.

Jak wspominają twórcy procesy rekrutacji nie zmieniły się od dziewiętnastego wieku. Aktualne technologie wykorzystywane są jedynie do zwiększenia zasięgu ogłoszeń, ale nie zmiany sposobu.

„Dostępne na rynku narzędzia, takie jak LinkedIn, job boardy czy platformy do rekrutacji, nie mają na celu jak najszybszego dopasowania kandydata do firmy, lecz przedłużanie użytkowania ich usług. Płacimy za proces, a nie rezultat, więc tym biznesom opłaca się, by proces trwał jak najdłużej”

Robert Kowalski, co-founder Gyfted

Pod tym względem Gyfted jest czymś nowym. Dzięki przejściu jednej rozmowy kwalifikacyjnej i uzupełnieniu profilu system będzie w stanie ocenić kandydata. System opiera się przede wszystkim nie na CV czy edukacji a na wynikach testów osobowościowych i predyspozycyjnych. Na ich podstawie sztuczna inteligencja będzie w stanie ocenić otwarte pozycje, do których użytkownik pasuje. Dzięki temu zamiast dziesiątek spotkań i rozmów kwalifikacyjnych całość operacji skrócona zostanie do minimum. Pozwoli to zaoszczędzić czas nie tylko potencjalnego pracownika, ale i pracodawcy.

Start up pochwalić się może właśnie pozyskanym wsparciem inwestorów w postaci 10 milionów złotych. Zakwalifikował się również do jednego z najbardziej uznanych akceleratorów świata StartX przy Stanford University. Tym samym dołącza do grona takich firm jak Lime, Patreon czy Bolt.

Brief.pl - jedno z najważniejszych polskich mediów z obszaru marketingu, biznesu i nowych technologii. Wydawca Brief.pl, organizator Rankingu 50 Kreatywnych Ludzi w Biznesie.

BRIEF